Dortmund i Union dobijaju u nizu, Bajern i dalje na pobjedu od "milionera

Union Berlin i Borusija Dortmund dobili svh pet utakmica fubalskog proljeća u Bundesligi

6571 pregleda 0 komentar(a)
Džejmi je pogodio u Kupu, sad i u Bundesligi, Foto: REUTERS
Ažurirano: 11.02.2023. 20:39h

Bajern će ostati lider i nakon 20. kola Bundeslige. Bavarci su na "Alijanc areni" lako izišli na kraj sa Bohumom - 3:0.

Tomas Miler je u 41. minutu postigao vodeći gol.

U 64. minutu na asistenciju Musijale pogodio je Kingsli Koman.

U 73. minutu upisao se i Serž Gnabri sa penala.

Bajern je i dalje na bod iznad Union Berlina, koji je preokretom slavio u Lajpcigu - 2:1.

Domaćin je poveo preko Henrihsa u 24. minutu, i činilo se da je došao kraj seriji pobjeda Uniona, pogotovo što je Lajpcig dobio pet posljednjih međusobnih duela na Red Bul areni.

No, ratnički duh Uniona pokazao se u nastavku, Heberer je izjednačio u 61. Preokret je sa penala u 72. minutu potpisao Knohe

Ali i Dortmund je kao i Union slavio i u petoj utakmici drugog dijela sezone, pošto je nadigrao Verder u Bremenu - 2:0.

Džejmi Bajno-Gitens, 17-godišnji Englez novi je biser "milionera" sa Ostrva, i pravi nasljednik Džuda Belingema. On je pogodio u 67. minutu.

Portugalac Rafael Gereiro je nastavio da uvećava kolonu u kojoj su asistencije, a realizator drugog gola bio je Julijan Brandt u 85. minutu.

Ekipu Hofenhajma nije uspio da "razmrda" ni novi trener, Amerikanac Pelegrino Matarazo, pa je poražen treći put u ligi, a elimisan je i iz Kupa Njemačke. Bajer je sa lakoćom odnio bodove - 3:1.

Majnc je u prošlom kolu pokazao snagu protiv Uniona, uprkos nesrećnom porazu. Da je Majnc u formi osjetio je Augsburg, koji je poražen sa 3:1.

Dva penala realizovao je Vićenco Grifo za Frajburg, koji je tako preokretom kući savladao Štutgart sa 2:1. Za "švabe" je spektakularan gol dao Kris Furiš.