Plavljanin hit i u Mađarskoj - Meldin Drešković "gura" Debrecin u Evropu

Drešković je prvi start iskoristio da "zacementira" status prvotimca, danas postigao važan gol za Debrecin u drugom minutu nadoknade

5887 pregleda 0 komentar(a)
Drešković je izborio status prvotimca, došao i do prvijenca u Debrecinu, Foto: FK Debrecin

Optimizam Meldina Dreškovića da će biti važan igrač Debrecina nije bio bez pokrića - 24-godišnji Plavljanin postigao je gol u pobjedi svoje ekipe nad Pakšom u 19. kolu OTP bank lige.

Drešković je dao gol za 1:1 u drugom minutu sudijske nadoknade, pošto je njegova ekipa gubila pogotkom Varge u 56. minutu.

Nakon gola Dreškovića, u šestom minutu nadoknade pogodio je za pobjedu i Dorijan Babunski sin nekadašnjeg prvotimca Partizana.

Tek Debrecin se pobjedom primakao zoni evrokupova na samo bod, koji ima više Kišvarda Dritana Camaja.

Borba za titulu je nedostižna jer Ferencvaroš dominira i ima 14 bodova prednosti nad prvim pratiocem, Kečkemetom.

A Drešković je prošlog ljeta stigao u Debrecin nakon titule sa Sutjeskom, prethodno je uspješno uveo svoje Jezero u Meridianbet 1. CFL, i izborio opstanak.

On je nakon dolaska imao problema sa povredom stopala, ali je prvi start, 16. oktobra u pobjedi nad Ujpeštom (4:1), iskoristio da "zacementira" mjesto štopera i od tada je standardni prvotimac.