Siti uradio domaći zadatak, Arsenal je sada na plus tri (VIDEO)

Aktuelni šampion Engleske slavio 3:1

10641 pregleda 0 komentar(a)

Mančester siti je prošle sedmice propustio šansu da se primakne Arsenalu, sada to nije dozvolio.

Aktuelni šampion je na "Etihadu" nadigrao Aston Vilu (3:1) i smanjio prednost lidera Premijer lige na tri boda.

Arsenal ima i utakmicu manje od tima Pepa Gvardiole...

Siti je u prvom poluvremenu podsjetio kako moćan fudbal može da igra, a u drugom koliko mu malo treba da upadne u nervozu i strahuje iako ima dva gola prednosti.

Domaćin je već u 4. minutu poveo golom Rodrija, u 39. se upisao Ilkaj Gindogan, a u 45. i Rijad Marez iz penala.

Kod 3:0 je bilo jasno da "lavovi" teško mogu da se izvuku, ali u nastavku su natjerali Siti da se dobro pomuči da odbrani trijumf.

Oli Votkins je u 61. smanjio na 3:1, nakon čega je Aston Vila propustila nekoliko dobrih šansi da dodatno zabrine Gvardiolu.

Mogao je u posljednjih desetak minuta da mrežu zatrese i Siti, ali se rezultat nije mijenjao...

Slijedi derbi, duel Arsenala i Sitija u srijedu na "Emirejtsu", koji bi mogao da pokaže ko je u ovom momentu bliži tituli prvaka Engleske.