Herta pobjegla iz zone ispadanja, "jarčevi" nadigrali Ajntraht

Herta je pobjedom nad Menhengladbahom prekinula niz od četiri poraza u drugom dijelu Bundeslige

7302 pregleda 0 komentar(a)
Hrta napokon slavila, Foto: Vijesti/Twitter/HerthaBSC

Herta je nakon četiri poraza slavila prvu pobjedu nakon zimske pauze u Budnesligi. Važnu na svom terenu protiv Menhengladbaha - 4:1.

Opet zbog povrede u domaćoj ekipi nije bilo Stevana Jovetića, a kada je Elvedi pogodio za goste u 17. minutu, činilo se da za Hertu nema spasa.

Ipak su se domaći igrači skupili, u 30. je izjednačio Ngankam, da bi u nastavku pogađali Dardai - evrogol u 52. minutu, Šerhabt u prvom, a Lukebakio u sedmom minutu nadoknade.

Herta je tom pobjedom se iz zone ispadanja izdigla u zonu baraža.

A Keln je napravio podvig, ubjeljivom pobjedom nad Ajntrahtom - 3:0

Hubers u 49. minutu, a potom dva gola Tunižanina Škirija produžila su na pet utakmica niz "jarčeva" bez poraza, dvije pobjede.

Sa druge strane Ajntraht je doživio prvi poraz još od 29. oktobra, kada je bolji bio Dortmund.