Mančester siti je lider, pobjedom nad Arsenalom "građani" preuzeli vrh tabele

5479 pregleda 0 komentar(a)
Sjajni napadači Sitija napravili razliku u derbiju, Foto: REUTERS

Mančester siti je lider Premijer lige. Aktuelni šampion je pobjedom na "Emirejtsu" - 3:1, u direktnom duelu preuzeo vrh tabele od Arsenala.

Zahvaljujući boljoj gol razlici "građani" su prvi, mada "tobdžije" imaju isti broj bodova uz utakmicu manje.

Bolje su igrale "tobdžije" u prvom poluvremenu, dominirali, dobre šanse nisu iskoristili Nketija, Tomijasu, Saka, a gosti su poveli iz prvog šuta - Tomijasu je neoprezno "spojio" Kevina de Brujnea sa golom, a on lobom postigao prvi pogodak još od oktobra.

Krenuo je Arsenal silovitije i Nketija je došao ispred gola a Ederson ga je srušio za penal, koji je rutinski pogodio Saka.

U nastavku je počeo i Siti da igra, ofsajd Halanda je poništio sviran penal nad njim (VAR snimkom), ali je ubrzo Džek Griliš pogodio, uz zakašnjeli blok Tomijasua, koji je zakačio loptu a time i sve šanse golmanu Ramsdejlu da odbrani udarac iz dobre pozicije.

Imao je Arsenal potom sjajan napad, ali je Džaka oklijevao a kazna je stigla u 82. minutu kada se nakon tri utakmice "posta" Erlng Haland upisao u strijelce.

Dao je potom Arsenal sve na napad, ali je Nketija glavom promašio iz dobre pozicije.