Sutjeska sama na vrhu, Budućnost opet zaustavljena u Petrovcu, nokdaun Dečića, buđenje Iskre i Mornara, Rudar na začelju

Odigrani mečevi 20. kola Meridian 1. CFL - Sutjeska - Jezero 4:2, Petrovac - Budućnost 1:1, Arsenal - Jedinstvo 1:0, Dečić - Iskra 0:2, Rudar - Mornar 0:1

37433 pregleda 28 komentar(a)
Striković proslavlja gol na utakmici sa Jezerom u prvom dijelu sezone u Nikšiću, Foto: FSCG
Ažurirano: 18.02.2023. 20:46h

Utakmicama 20. kola danas je počeo drugi dio sezone u Merdianbet prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Fudbaleri Sutjeske ostali su sami na vrhu nakon pobjedom kod kuće nad Jezerom 4:2, te remija Budućnosti u derbiju na gostovanju Petrovcu - 1:1.

Nikšićani imaju dva boda više od Podgoričana.

STRIKOVIĆ I ERAKOVIĆ SRUŠILI PLAVLJANE

Meč kraj Bistrice i pobjedu Sutjeske obilježili su dvostruki strijelac Vuk Striković i Novica Eraković, koji je imao tri asistencije. Takođe, istakao se najbolji strijelac lige Tajrond Konrad, koji je postigao gol i jednom asistirao.

Fudbaleri Sutjeske

Nije, međutim, bilo baš tako lako za Nikšićane, jer su Plavljani nekoliko minuta prije kraja, kod vođstva 3:2 za domaće, tražili penal - opravdano ili ne, nakon što je Grivić visoko podigao nogu i možda zakačio glavu protivničkog napadača.

Tek, "pukla" je kontra, Sutjeska je dala četvrti gol i sve je bilo riješeno.

Prvi gol na meču Striković je postigao u 27. minutu nakon centaršuta Konrada sa desne strane. Dva minuta kasnije gosti su izjednačili preko bivšeg igrača Sutjeske Damira Kojaševića.

Fudbaleri Jezera slave gol
Fudbaleri Jezera slave golfoto: FSCG

da bi u 34. minutu Tajron Konrad ponovo domaće doveo u vođstvo. Konradu je asistirao Novica Eraković.

Konrad je danas postigao 13. gol u prvenstvu i učvrstio se na prvom mjestu liste strijelaca.

Jezero je u prvom dijelu moglo i do izjednačenja, a dobru šansu nije iskoristio Balša Tošković, dok je na drugoj strani novajlija, Dušan Živković, pogodio stativu.

U nastavku gosti dolaze do izjednačenja, a strijelac je bio Vojin Pavlović u 56. minutu.

Egal je bio na snazi osam minuta, a onda je u 64. Striković poslije asistencije Novice Erakovića postigao drugi gol. Konačan rezultat postavio je rezervista Sahli u 90. minutu, poslije još jedne asistencije Erakovića.

Ouijdi Sahli, Fudbaleri Sutjeske, FK Sutjeska

BUDUĆNOST NI IZ TREĆEG POKUŠAJA NIJE POBIJEDILA PETROVAC

Na stadionu "Mitar-Mićo Goliš" nije bilo publike zbog kazne koju još služe Petrovčani - ni to nije pomoglo Budućnosti da konačno ove sezone savlada "nebesko-plave".

Nakon avgustovskog poraza na istom stadionu 4:2, te oktobarskog remija pod Goricom 3:3, večeras je bilo neriješeno 1:1.

Vasilije Adžić (Budućnost) na meču u Petrovcu
Vasilije Adžić (Budućnost) na meču u Petrovcufoto: FSCG

Povela je Budućnost, u 19. minutu, golom najiskusnijeg, Marka Simića nakon prekida.

Bili su izabranici Miodraga Džudovića opasniji u prvom dijelu. Filip Knežević je pogodio okvir gola, šansu je imao i Grbić, ali su opasni bili i domaći - prečka koju je u finišu prvog dijela pogodio Perović bila je najava izjednačenja.

Ono je stiglo u nastavku, u 53. minutu - centaršut Brnovića iz prekida i golgeterska reakcija nekadašnjeg fudbalera Budućnosti, Dejana Boljevića, inače defanzivca, koji je nogom poslao loptu u Dragojevićevu mrežu.

Aldin Adžović (Petrovac)
Aldin Adžović (Petrovac)foto: FSCG

Pokušala je Budućnost da pritisne, Džudović je mijenjao u napadu, supertalentovani Vasilije Adžić bio je u dobroj poziciji, ali nije udario loptu kako je želio, a najveću šansu propustio je Zoran Petrović.

Napadač Budućnosti koji je ušao sa klupe je tri minuta prije kraja iz odlične situacije lijevom nogom pogodio stativu.

DEČIĆ U NOKDAUNU, BUĐENJE ISKRE I MORNARA, RUDAR PREZEO FENJER

Fudbaleri Iskre priredili su iznenađenje, savladali na Starom aerodromu Dečić 2:0 i osvojili tri bitna boda u borbi za opstanak.

Ekipa Aleksandra Nedovića je oba pogotka postigla u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Žarko Popović i Mario Đoljaj.

Fudbaleri Iskre, FK Iskra

Domaći su meč završili sa desetoricom, jer je crveni karton dobio kapiten Džonatan Drešaj.

Dečić je treću poziciju prepustio tivatskom Arsenalu, koji je danas minimalnim rezultatom savladao Jedinstvo iz Bijelog Polja. Jedini gol postigao je Ćetko Manojlović iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Arsenal Tivat, FK Arsenal, FK Arsenal Tivat, Fudbaleri Arsenala

U prvom meču današnjeg programa Mornar je pogotkom Aleksandra Vujačića savladao u Pljevljima Rudar (1:0). I Barani su, poput Iskre, došli do bitnih bodova u borbi za opstanak, dok je Rudar nakon današnjeg meča skliznuo na posljednje mjesto na tabeli.