Šansa za Union i Dortmund, Bajern se spotakao u Menhengladbahu

Bajern je poražen nakon 21 utakmice bez neuspjeha, 16 pobjeda

6643 pregleda 1 komentar(a)
Tiram je pogodio da obezbijedi trijumf, Foto: REUTERS

Bajern se okliznuo na tradicionalno neugodnom gostovanju - desetostruki uzastopni prvak i lider Bundeslige, do ovog kola, Bajern, poražen je u Menhengladbahu - 3:2.

Čak šest pobjeda Menhengladbaha nad Bajernom od sezone 2017/2018. Nijedna druga ekipa nema više od tri trijumfa u tom periodu and Bavarcima.

Domaćinu je posao olakšao Upamekano, koji je zbog grubog faula morao u svlačionicu u 8. minutu.

Pet minuta kasnije Lars Štindl je pogodio na asistenciju Jonasa Hofmana, da bi ipak Bavarci izjednačili do poluvremena preko Šupo-Motinga u 35. minutu.

U nastavku je pogodio Hofman u 55, da bi u 84, još jednom bio asistent kod pogotka Markusa Tirama.

Sve što je Bajern uspio je da ublaži poraz u nadoknadi golom rezerviste Matisa Tela.

Bajern ima samo bod više do Uniona, a tri od Dortmunda, koji igraju sjutra. Union dočekuje Šalke od 15,30 sati, a dva sata kasnije Dortmund igra kući sa Hertom.

Lajpcig je lako slavio na gostovanju Volfsburgu - 3:0, a Frajburg je odnio bodove iz Bohuma - 2:0.

Štutgart je kući slavio nad Kelnom (3:0). To je nakon 31 utakmice prva pobjeda "švaba" bez priomljenog gola na "Gotlib Dajmleru"