Liverpulu sedam minuta inspiracije dovoljno za pobjedu u Njukaslu

Liverpul savladao Njukasl u gostima 2:0, Njunjes i Gakpo strijelci

6903 pregleda 0 komentar(a)
Kodi Gakpo proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Pred derbi utakmicu 24. kola Premijer lige Njukaslu je dodijeljena uloga favorita, ali su gosti sa Mersisajda u roku od sedam minuta postigli dva gola i trijumfovali rezultatom 2:0.

U 10. minutu meča, osporavani Darvin Njunjes, je na sjajan pas Trenta Aleksandra Arnolda odlično reagovao i donio prednost gostima.

Sedam minuta kasnije, januarsko pojačanje iz PSV-a, Kodi Gakpo je iskoristio efektnu asistenciju Mohameda Salaha za konačnih 2:0.

Golman domaćih, Nik Poup, nije pomogao šansama svog tima da se vrati u meč kada je u 22. minutu igrao rukom van svog kaznenog prostora, što je rezultiralo direktnim crvenim kartonom.

Njukasl nije odustajao, Alan Sen-Maksimen je pogodio prečku nakon solo prodora, a Den Burn je udarcem glavom iz kornera ponovo zatresao okvir gola.

U drugom poluvremenu, "crveni" su umrtvili utakmicu i bez većih problema je priveli kraju.

Ovom pobjedom Liverpul je prišao "svrakama", koje se nalaze na četvrtoj poziciji, na šest bodova zaostatka, uz utakmicu manje.