Mbape i Mesi potpisali preokret u finišu protiv Lila, sedam golova na "Parku prinčeva"

PSŽ dobio Lil sa 4:3, preokret u finišu potpisali Mbape i Mesi

4234 pregleda 1 komentar(a)
Mesi je potigao 28. gol ove sezone u 37 utakmica za klub i selekciju, Foto: REUTERS

Kilijan Mbape i Leo Mesi u ekipi i ništa nije nemoguće - vodio je Lil na "Parku prinčeva " do 87. minuta, ali su dva najbolja fudbalera današnjice preokrenuli i "sveci" slavili sa 4:3.

Spektakl u Francuskoj u nedjeljnom podnevu potpisali su velemajstori, kada se to najmanje očekivalo, tiom prije, jer je PSŽ bio u seriji od tri poraza a od 50. minuta i bez povrijeđenog Nejmara.

Prvo je Mbape u 87. minutu izjednačio a Mesi sa 23 metra iskoristio loše postavljeni "živi zid" i iz slobodnjaka od stative prekinuo niz od tri poraza svog tima.

To je 61. gol iz slobodnjaka za Argentionca, drugi u PSŽ-u, 50 za Barsu i devet u dresu "gaučosa". Mbape je za PSŽ ove sezone već dao 26 golova.

Početak je bio obećavajući za domaćina, koi je odmah poveo i činilo se da kao u prošloj međusobnoj utakmicu Lilu prijeti potop, jer je izgubio sa čak 7:1.

Pogodio je Mbape na dodavanje Nejmara u 11, da bi Brazilac i sam bio strijelac u 17. na asistenciju Vitinje.

No, Lil je smanjio do poluvremena preko Diakitea u 24.

U nastavku šok - Džonatan Dejvid sa penala u 58, a potom i Bamba u 69. minutu su potpisali preokret.