Marušić asistent, Imobile konačno pogodio, Lacio slavio u Salernu

Lacio slavio 2:0 i nastavio borbu za plasman u Ligu šampiona

4921 pregleda 0 komentar(a)
Ćiro Imobile, Foto: Shutterstock

Fudbaleri Lacija savladali su danas Salernitanu (2:0), prekinuli niz od tri meča bez pobjede u Seriji A i nastavili trku za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Rimljani su dugo lomili otpor domaće ekipe i tek u nastavku uspjeli da zatresu mrežu Sepea.

Lacio je do vođstva stigao u 60. minutu kada je crnogorski reprezentativac Adam Marušić ubacio loptu u petarac, a Ćiro Imobile bio na pravom mjestu i poslije više od mjesec dana postigao gol u Seriji A.

Devet minuta kasnije već je bilo 2:0 - Imobile je izborio penal, a onda i pogodio sa 11 metara.

Gosti su mogli i do ubjedljivije pobjede, ali je Luis Alberto u finišu promašio penal.

Na klupi Salernitane danas je debitovao Paulo Sousa. On je za trenera postavljen prije nekoliko dana, kada je Davide Nikola dobio otkaz.

Fiorentina i Empoli su igrali neriješeno (1:1), dok je ranije danas Leće iznenadio Atalantu i slavio 2:1.