Nastavlja se borba za Ligu šampiona: Roma savladala Veronu i preuzela treću poziciju

"Vučica" slavila 1:0, jedini gol postigao Solbaken

5781 pregleda 1 komentar(a)
Solbaken proslavlja gol, Foto: Reuters

Napoli je na korak od Skudeta, ali će borba za preostale tri pozicije koje vode u Ligu šampiona do kraja sezone biti paklena.

Roma je večeras savladala Veronu (1:0) i preuzela treću poziciju sa 44 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Milan. Inter ima tri boda više, Lacio dva manje, a Atalanta tri boda manje.

"Vučica" je od početka meča bila bolja, a u 15 minutu je zadesio peh. Ejbraham je zbog povrede morao da napusti teren, a zamijenio ga je Beloti.

Murinjova ekipa je prijetila preko El-Šaravija i Spinacole, a do pogotka je došla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Solbaken krunisao sjajnu timsku akciju i fenomenalnu asistenciju Spinacole.

Nakon pogotka Solbakena, dobru priliku je imao i El-Šaravi, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku su pokušali i gosti, šanse su imali Davidovič i Ngonge, ali je Patrisio ostao nesavladan. Domaći su u drugom dijelu najbolju šansu imali preko Belotija, ali je Montipo odbranio.

Roma nastavlja borbu za Ligu šampiona, dok Veronu očekuje borba za opstanak.