Sedma pobjeda u nizu Barse u La Ligi: Serđi Roberto i Levandovski srušili Kadis

Barselona savladala Kadis 2:0 i ostala na osam bodova od Reala

6892 pregleda 3 komentar(a)
Levandovski proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Barselone odigrali su 13 utakmica u 2023. godini u svim takmičenjima i nijednom teren nisu napustili pognute glave - "blaugrana" igra dobro, a večeras je u 22. kolu La Lige savladala Kadis 2:0.

Ćavijeva ekipa je, računajući samo takmičenje u La Ligi, u 2023. godini odigrala sedam utakmica i svih sedam pobjedila, pa i dalje ima osam bodova više od drugoplasiranog Reala.

Barselona je večeras u finišu prvog poluvremena postigla oba pogotka i praktično već tada riješila pitanje pobjednika. Prvo je Serđi Roberto u 43. minutu savladao Ledesmu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade gol postigao i Robert Levandovski.

Mogli su domaći da ostvare ubjedljiviju pobjedu, ali je Levandovski u 57. minutu pogodio prečku.

I gosti su imali šanse - u završnici meča je Ter-Štegen zaustavio San Emeterija, potom je nakon udarca De la Flora i intervencije golmana Barselone lopta zakačila stativu, a okvir gola je pogoio i Lozano.