Real "uništio" Liverpul na Enfildu, od 0:2 do 5:2 za prvaka Evrope, Napoli osvojio Njemačku

Real Madrid i Napoli na korak od plasmana u četvrtfinale Lige šampiona

25874 pregleda 11 komentar(a)
Lopta vara Alisona nakon šuta Benzeme i nesrećne intervencije Gomeza, Foto: REUTERS/Phil Noble
Ažurirano: 21.02.2023. 23:07h
Liveblog
23:06h

Gotovo je, putnici u četvrfinale se već naziru: Liverpul - Real Madrid 2:5, Ajntraht - Napoli 0:2 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

22:28h

Grande Real! Karim Benzema je majstorski završio kontru i u 67. minutu povisio na 5:2 na "Enfildu".

Gol pogledajte OVDJE.

22:22h

Novi gol za Napoli, koji vodi 2:0 u Frankfurtu. Strijelac je kapiten Đovani di Lorenco u 65. minutu. Petom mu je asistirao Hviča Kvarachelija.

22:18h

Napoli vodi u Frankfurtu i ima igrača više, jer je Randal Kolo-Muani dobio direktan crveni karton u 58. minutu zbog oštrog starta nad Zambo-Angisom.

22:15h

Velika sreća za Real, koji vodi 4:2 u Liverpulu! Karim Benzema je loše šutnio, ali je lopta zakačila Džoa Gomeza i prevarila Alisona.

22:08h

Veliki preokret Reala! Vinisijus je izborio faul kod gol-aut linije, Luka Modrić centrirao, a Eder Militao glavom zatresao mrežu u 47. minutu. Poslije 2:0, sada je 2:3.

22:04h

Vinisijus je najmlađi igrač koji je dao dva gola na "Enfildu" u evropskim takmičenjima u posljednjih 56 godina i dva mjeseca. Brazilac ima 22 godine i 224 dana, a tadašnji biser Ajaksa Johan Krojf je u decembru 1966. imao 19 godina i 233 dana.

21:55h

Poluvremena na "Enfildu" i "Valdšatdionu": Liverpul - Real Madrid 2:2, Ajntraht - Napoli 0:1.

21:43h

Napoli vodi u Njemačkoj!

Viktor Osimen u 40. minutu za 1:0 protiv Ajntrahta.

Pogledajte OVDJE.

21:41h

Napoli je imao veliku, najveću šansu u Frankfurtu - Hviča Kvarachelija je nije iskoristio penal u 36. minutu.

Zapravo, odbranio mu je golman Njemaca Kevin Trap.

21:38h

Alison se "revanširao" Kurtoi - nevjerovatna greška golmana Liverpula, Vinisijus ni kriv ni dužan postiže drugi gol na meču.

Liverpul - Real 2:2, tek je 36. minut.

21:31h

Na "Enfildu" vatromet, u Frankfurtu bez golova, šansi i uzbuđenja: Ajntraht - Napoli i dalje je 0:0.

21:30h

Gol Darvina Nunjesa u 280. sekundi najbrži je gol Liverpula u istoriji Lige šampiona na "Enfild roudu".

21:30h

Strašan meč na "Enfild roudu", Real je smanjio zaostatak protiv Liverpula (2:1).

I još jedna majstorija jednog od najboljih igrača na svijetu, Vinisijusa Žuniora.

21:18h

Nevjerovatan kiks Tiba Kurtoe, jednog od najboljih golmana na svijetu.

Mohamed Salah je iskoristio poklon, Liverpul u 14. minutu vodi 2:0 protiv Reala.

21:15h

Liverpul je mogao da postigne i drugi gol, dobru šansu nakon solo-akcije imao je Mohamed Salah.

21:15h

ESPN piše da odavno nije viđen ljepši gol u Ligi šampiona.

21:06h

Majstorija Darvina Nunjesa, Liverpul je poveo protiv Reala, već u 4. minutu.

Urugvajac je petom savladao Kortou, nakon asistencije Salaha.

Izmjena: 21:22h
21:02h

Počele su utakmice na "Enfild roudu" i "Valdštadionu".

20:11h

Napoli je tim sa najboljim skorom u "ligama petice", jer je od mogućih 69 osvojio 62 boda u Seriji A.

Ali, večeras će biti na velikim iskušenjima u Frankfurtu protiv Ajntrahta, čiji će napad predvoditi probuđeni Mario Gece i sjajni Randal Kolo Muani.

Adut Napolija je fenomenalni gruzijsko-nigerijski tandem Hviča Kvarachelija - Viktor Osimen.