Borusija sama na vrhu, Herta sa Jovetićem na terenu pobjegla iz opasne zone

Borusija Dortmund slavila u svim utakmicama proljeća, crnogorski napadač igrao desetak minuta u pobjedi Herte

8623 pregleda 2 komentar(a)
Jovetić je u igru ušao u 79. minutu, Foto: Twitter.com/HerthaBSC

Herta je slavila drugu uzastopnu pobjedu u Berlinu i izdigla se na tabeli nakon 22. kola iznad zone ispadanja. Berlinski "plavo-bijeli" su dobili Augsburg sa 2:0.

A utakmicu je nakon četiri mejseca pauza zbog povreda, obilježio i povratak crnogorskog kapitena na teren, pošto je Stevan Jovetić u igru ušao u 79. minutu umjesto Niderlehnera.

Herta je već do 70. minuta imala dva gola prednosti, nakon evrogola Rihtera u 61. minutu.

U strijelce devet minuta kasnije upisao i rezervista Lukebakio.

A novi lider, makar do sjutrašnjeg derbija Bajerna i Union Berlina je Borusija Dortmund, koja je slavila u Hofenhajmu sa 1:0.

Peti uzastopni poraz Hofenhajma i njegovu selidbu u zonu ispadanja potpisao je u 43. minutu Julijan Brandt, glavom nakon slobodnog udarca kapitena Marka Rojsa.

U formi koju je pokazao remijem sa Mančester sitijem, Lajpcig je na "Red Bul areni" produžio niz poraza Ajntrahta - 2:1, a klub iz Frankfurta izgubio je i prvi duel u nokaut fazi Lige šampiona od Napolija na svom terenu.

Timo Verner je pogodio u 6. minutu na asistenciju Emila Forsberga, a u 40. su razmjenili uloge pa se i Šveđanin upisao u strijelce.

U nastavku je Ajntraht smanjio preko Soua u 61, ali nije uspio da izbjegne poraz.

Verder je u Bremenu nadigrao Bohum (3:0), Keln je izgubio kući od Volfsburga sa 2:0.