Inter pao na Dalari, Bolonja zasluženo slavila golom Orsolinija

Napoli će nakon 24. kola imati 18 bodova više od prvog pratioca, Roma i Milan u prilici da sustignu Inter

9121 pregleda 0 komentar(a)
Orsolini je bio neumoljiv na Dalari, Foto: REUTERS

Nakon šest utakmica, Inter je poražen. Okliznuo se na natopljenom terenu u Bolonji, koja je zasluženo slavila sa 1:0, u 24. kolu Serije A.

Gol za pobjedu postigao je 26-godišnji vezista Rikardo Orsolini, iskoristivši razdvajanje u odbrani i pas kroz sredinu Holanđanina Šoutena.

Samo minut ranije Musa Berov se nije dobro snašao u ziceru, ali to Interu kao da nije bila dovoljna opomena.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu, Berov je pogodio ali je VAR pokazao ofsajd u 15. minutu a tri minuta kasnije sijevnuo je šut Sorijana sa lijeve strane ali je lopta pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa na suprotnoj strani gola.

Inter se probudio nakon pola sata, ali šut Mhitarjana je bio loš sa 18 metara, da bi potom i Lautaro Martines za malo bio neprecizan - udarac glavom završio je pored desne stative.