Fudbalska poezija: Mesi i Mbape srušili Marsej i riješili pitanje prvaka Francuske (VIDEO)

Dvije asistencije Mesija, dva gola Mbapea, a sva tri u koprodukciji velikog dvojca: Marsej - PSŽ 0:3

6801 pregleda 1 komentar(a)

Najbolji fudbaleri današnjice, dvojac PSŽ-a Kilijan Mpabe - Lionel Mesi, zajedno su proradili kada je najpotrebnije - uoči revanša osmine finala Lige šampiona protiv Bajerna, usput riješivši pitanje prvaka Francuske.

U derbiju Lige 1, propao je i posljednji pokušaj tima koji odlično vodi Igor Tudor da iskoristi postmundijalsku krizu rivala, zakomplikuje prvenstvo i priđe na dva boda - završilo se 0:3, pa "sveci" imaju vjerovatno nedostižnih osam bodova viška.

Sva tri gola na "Velodromu" postignuta su u koprodukciji Mesi - Mbape, uz nevjerovatnu lakoću trčkanja, dodira sa loptom, pasa, egzekucije...

Mesi je u 25. minutu bio asistent, Mbape se poput gazele stuštio na gol Marseja i vođstvo gostiju bilo je neminovno.

Četiri minuta kasnije uloge su bile promijenjene, Mbape je sjajno pronašao Mesija, koji nije pogriješio.

Argentinac je u karijeri na klupskoj sceni postigao 700 golova - 672 u dresu Barselone, 28 za Pari Sen Žermen.

U 55. minutu kruna večeri - briljanjta asistencija Mesija, briljantan volej Mbapea za 0:3.

Francuski napadač izjednačio se sa Edinsonom Kavanijem na prvom mjestu najboljih strijelaca Pari Sen Žermena u istoriji - za 200 golova bilo mu je dovoljno 246 utakmica, a Urugvajcu 301.

Imaće Parižani još 10 dana, još jednu utakmicu (sa Nantom) da se pripreme za revanš u Minhenu, gdje jure gol zaostatka.

Možda se do tada oporavi i Nejmar, a i pitanje je da li je toliko neophodan ako Mesi i Mbape budu igrali kao večeras...