Kremoneze trijumfovao u Seriji A poslije skoro 27 godina i usporio Romu u borbi za Ligu šampiona

Kremoneze ispao iz elitnog ranga u sezoni 1995/1996, a posljednju pobjedu upisao 31. marta 1996. u Padovi (2:1). Istim rezultatom večeras savladao Romu

5032 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Franka Cađua nakon prvog gola, Foto: Spada/LaPresse via AP

Poslije gotovo 27 godina, Kremoneze je konačno pobijedio u Seriji A!

„Griđorosi” su na stadionu „Đovani Cini” savladali „đalorose”, tj. Romu, u 24. kolu i prepustili fenjer Sampdoriji, koja je sada posljednja na tabeli sa 11 bodova.

Kremoneze je ispao iz elitnog ranga u sezoni 1995/1996, a posljednju pobjedu je upisao 31. marta 1996. u Padovi (2:1).

Prošlog ljeta se konačno vratio u Seriju A, ali na prve 23 utakmice je upisao devet remija i 14 poraza.

Sada je konačno prekinuo taj niz, i to upravo protiv ekipe koju je nedavno savladao u četvrtfinalu Kupa Italije (2:1).

Zanimljivo, Kremoneze je u osmini finala tog takmičenja 17. januara savladao i Napoli na stadionu „Dijego Armando Maradona” boljim izvođenjem penala.

Domaći su u vođstvo došli u 17. minutu, golom tamnoputog Italijanka Franka Cađua.

Žoze Murinjo je isključen na poluvremenu, ali je Roma tada „živnula”, a Leonardo Spinacola izbjegao ofsajd zamku i izjednačio u 71. minutu.

Gosti su napali, pokušali da preokrenu, ali je David Okereke bio brži od Ruija Patrisija, iznudio penal u duelu sa golmanom Rome, a 37-godišnji napadač Danijel Ćofani donio veliko slavlje domaćim navijačima.

Kremoneze sada ima 12 bodova, osam manje od Specije, koja je u zoni spasa, dok Roma ostaje peta sa 44.

Imala je šansu da se izjednači sa Interom i Milanom na diobi 2. mjesta, a sada je tri koraka iza njih, a jedan iza gradskog rivala Lacija.