Spektakl u Derbiju dela Mole - Torino dva puta vodio, Juve pobijedio, Pogba zaigrao poslije 315 dana

„Stara dama” savladala „bikove” 4:2, Pol Pogba prvi put na terenu od 19. aprila prošle godine i meča Liverpul - Mančester junajted

10486 pregleda 1 komentar(a)
Obojica dala golove u gradskom derbiju: Antonio Sanabrija i Bremer, Foto: Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Derbi dela Mole, 208. po redu, dugo će se pamtiti.

Juventus je dva puta gubio na „Alijanc stadionu” od Torina, ali je na krilima defanzivaca slavio 4:2.

Utakmica će se pamtiti i po povratku Pola Pogbe, koji je ušao na teren u 69. minutu i zaigrao prvi put nakon 315 dana, jer je posljednji put igrao 19. aprila prošle godine u dresu Mančester junajteda protiv Liverpula.

I još jedan događaj će se prepričavati - trener Torina Ivan Jurić je u 60. minutu u igru ubacio Nemanju Radonjića, a u 74. ga izvukao, jer ga je krivio za gol kojim je Juve preokrenuo!

Time se potvrdilo ono što su italijanski mediji pisali posljednjih dana, da je odnos Hrvata i Srbina narušen...

„Bikovi” su poveli već poslije 92 sekunde, kada je Jan Karamo izbjegao ofsajd zamku i savladao nemoćnog Vojćeha Šćensnog. To je najbrži gol u torinskim derbijima u Seriji A.

Izjednačio je Huan Kvardado u 16. minutu, da bi u 43. novo vođstvo gostima majstorijom donio Antonio Sanabrija.

Samo tri minuta kasnije, Danilo je sjajno skočio, Vanja Milinković-Savić izvukao loptu, ali se ispostavilo da je „debelo” prešla gol-liniju.

Nakon što su Dušan Vlahović za Juve i Karol Lineti za Toro pogodili prečke, domaći su do preokreta stigli golom bivšeg štopera „bikova” Bremera u 71. minutu.

Sve je bilo gotovo nakon tačno 80 minuta, kada je Adrijen Rabio povisio na 4:2.

Ranije danas, Kremoneze je protiv Rome upisao prvu pobjedu u Seriji A poslije gotovo 27 godina.