Junajted preokretom nastavio seriju, Sautempton ispao od četvrtoligaša

5571 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje nakon gola Alehandra Garnaća za 2:1, Foto: Reuters/Carl Recine

Mančester junajted je u sjajnoj formi, ne zna za poraz mjesec i po, a večeras je upisao devetu pobjedu na 11 posljednjih mečeva, na kojima ima i dva remija.

"Crveni đavoli" su se mučili do finiša sa Vest Hemom, a onda su za 18 minuta dali tri gola, slavili 3:1 i domogli se četvrtfinala FA kupa.

"Čekićari" su poveli golom Saida Benrame u 54. minutu, da bi u 77. Najef Agerd zatresao sopstvenu mrežu.

Junajtedu je to dalo krila, pa je u 90. minutu preokrenuo Alehandro Garnaćo, a Fred u 95. potvrdio trijumf.

Šokantan poraz doživio je Sautempton od četvrtoligaša Grimzbija na "Sent Merisu" (2:1).

Gosti, koji su tek 16. na tabeli Lige 2, oba gola su postigli iz penala (Holohan u nadoknadi 1. poluvremena i u 50. minutu), smanjio je Duje Ćaleta-Car u 65, da bi u 80. bio poništen gol Tiju Volkotu zbog ofsajda.

"Sveci" nisu imali više snage da izjednače, a Grimzbi je prvi put poslije 84 godine u najboljih osam u FA kupu.

Iznenađenje je priredio i drugoplasirani tim Čempionšipa, Šefild junajted, koji je sjajnim golom Ilimana Endijaea u 79. minutu izbacio Totenhem.