Kup kralja: Barsa osvojila "Bernabeu", Fati krivac što je Real primio samo jedan gol (VIDEO)

Katalonci nadigrali najvećeg rivala u Madridu, presudio je autogol Edera Militaa

12963 pregleda 6 komentar(a)

Barselona je napravila ozbiljan korak ka finalu Kupa kralja - pripala joj je prva polufinalna runda protiv Real Madrida (1:0).

Na "Santjago Bernabeuu" je presudio autogol Edera Militaa u 26. minutu, mada je Barsa ta koja može da žali što se u Kataloniju ne vraća sa ubjedljivijom pobjedom.

Real nije ozbiljnije ugrozio gol Mark Andrea ter Štegena, bilo je to skromno izdanje velikana, dok je Barsa prijetila iz svih oružja.

Pogotovo u 72. minutu kada je Tibo Kurtoa bio već praktično savladan kod šuta Frenka Kesija, ali je lopta na putu ka mreži udarila Ansua Fatija i sačuvala Madriđane.

Nije Barsu omelo ni to što je igrala bez povrijeđenog Roberta Levandovskog, pa u revanš koji je 5. aprila na "Nou kampu" ulazi kao favorit za plasman u polufinale.

Drugi polufinalni par čine Osasuna i Atletik Bilbao, sinoć je u Pamploni bilo 1:0 za domaćina.