"Milioneri" se ne šale, dobili su i Lajpcig, opet su tri boda ispred Bajerna, armija navijača sanja titulu (VIDEO)

Borusija je ostvarila osmu vezanu pobjedu u Bundesligi (2:1) čime je izjednačila klupski rekord iz šampionske sezone 2011/12

4060 pregleda 0 komentar(a)

Borusija Dortmund je pobijedila Lajpcig sa 2:1 u prvom, ali i derbi meču 23. kola Bundeslige.

Mnogo važna pobjeda "milionera" u trci za titulu sa Bajernom i Union Berlinom.

Ekipa iz Dortmunda sada ima tri boda više od Bajerna koji u subotu gostuje Štutgartu.

Borusija je ostvarila osmu vezanu pobjedu u Bundesligi čime je izjednačila klupski rekord iz šampionske sezone 2011/12.

Marco Rojs je 21. minutu doveo domaćina u vođstvo iz penala, pošto je nešto ranije poništen gol Julijana Branta nakon intervencije iz VAR sobe.

Rojs se na 2. mjestu najboljih strijelaca u istoriji kluba izjednačio sa Mihaelom Corkom sa 158 golova.

Do poluvremena je ipak bilo 2:0, a pogodak je postigao Emre Džan.

Gosti su bili opasniji u nastavku, Emil Forsberg je smanjio na 2:1 u 74. minutu, a šanse za izjednačenje propustili su Timo Verner i Forsberg. Borusija je izdražala...

U subotu će snage odmjeriti Union Berlin - Keln, Majnc - Hofenhajm, Borusija Menhengladbah - Frajburg, Bohum - Šalke, Augzburg - Verder i Štutgart - Bajern, dok se u nedjelju sastaju Bajer Leverkuzen - Herta i Volfsburg - Ajntraht.