Laciju i Marušiću uspjelo je "nemoguće", pobijedili su Napoli na "Maradoni" (VIDEO)

Napoli - Lacio 0:1. Tek drugi poraz lidera ove sezone, prvi na svom stadionu. Prvo mjesto nije ugroženo, jer je prednost velikih 17 bodova. Lacio je sada drugi. Marušić igrao 90 minuta

6547 pregleda 3 komentar(a)

Pobijediti Napoli, najteži je izazov u Italiji ove sezone.

Upjeli su to fudbaleri Lacija, sa crnogorskim reprezentativcem Adamom Marušićem. Uradili su i do ovog kola nemoguće - prvi su koji su slavili na stadionu "Dijego Armando Maradona" (1:0).

Pobjedonosni gol za Lacio postigao je Matijas Vesino, briljantnim šutem iz daljine u 67. minutu.

Ovo je tek drugi poraz Napolija ove sezone (prethodni mu je, takođe 1:0, nanio Inter na "Đuzepe Meaci"), uz dva remija i nevjerovatne 21 pobjede u 25 kola.

Prvo mjesto Napolitanaca zato nije ugroženo - najbliži pratilac sada je upravo Lacio, sa 17 bodova minusa, te jednim više od Intera i Milana, koji imaju po meč manje.

Marušić je igrao svih 90 minuta za tim Mauricija Sarija, na poziciji desnog beka.

Mogao je Napoli i do izjednačenja, Osimen je pogodio prečku, a golman Lacija Promedel imao je i čudesnu odbranu nakon odbitka. Lacio je na drugom mestu na tabeli sa 48 bodova, dok je Napoli sa 17 bodova više na prvoj poziciji. U narednom kolu Lacio će gostovati Bolonji, dok će Napoli dočekati Atalantu.