Bajern strahovao u finišu, ali ipak uspio da sačuva pobjedu i prvo mjesto

Bajern slavio u Štutgartu i zbog bolje gol razlike se vratio na prvo mjesto

3449 pregleda 0 komentar(a)
Mavropanos je izbjegao jači kontakt sa Sadiom Maneom u finišu, Foto: REUTERS

Bajern se vratio na vrh tabele Bundeslige, pošto je slavio u Štutgartu - 2:1. Zahvaljujući boljoj gol razlici od Borusije Dortmund nakon 23. kola.

Desetosrukog uzastopnog prvaka Njemačke, do pobjede su vodili Matijs de Liht, koji je lijepo pogodio nakon dodavanja Džamala Musijale u 39. minutu, kao i veteran Tomas Miler, koji je u 62. dodao Eriku Maksimu Čupo-Motingu da novi ugovor proslavi sa golom - 16. ove sezone u svim takmičenjima Bajerna.

Domaćin se nije predavao, ulaskom 23-godišnjeg Kolumbijca Huana Peree i tri godine mlađeg Portugalca Tijaga Tomasa u 74. minutu, "švabe" su uspjele da prijete a 14 minuta kasnije finiš na "Gotlib Dajmleru" učine neizvjesnim. Perea je bio strijalc prvijenca ove sezone u Bundesligi.

Kulibali je ipak u trećem minutu nadoknade glavom bio neprecizan i bodovi su otišli u Bavarsku.