Rafinja čovjek odluke, Barselona izdržala sa igračem manje

Barselona savladala Valensiju 1:0 i učvrstila se na prvom mjestu La Lige

3491 pregleda 1 komentar(a)
Rafinja, Foto: Reuters

Nakon poraza u prethodnom kolu, Barselona se vratila na pobjednički kolosjek - "blaugrana" je danas kod kuće u 24. kolu La Lige savladala Valensiju 1:0 i učvrstila se na prvom mjestu na tabeli.

Trenutak odluke dogodio se u 16. minutu - Serhio Buskets je fenomenalno uposlio Rafinju, a Brazilac bio brži od Mamardašvilija.

Do kraja prvog poluvremena Barsa se, iznenađujuće, povukla, ali Valensija nije uspjela da stvori ozbiljniju priliku ispred Ter Štegenovog gola.

U nastavku je bilo interesantnije, a u 55. minutu dosuđen je penal za Barselonu. Feran Tores je imao priliku da duplira prednost, alil je pogodio stativu, a lopta završila pored gola.

Tores nakon promašenog penala
Tores nakon promašenog penalafoto: Reuters

Četiri minuta nakon promašenog penala domaći su ostali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Arauho.

Do kraja meča je Barsa uspjela da se odbrani, mada ni gosti nisu imali previše šansi pred golom rivala.

Valensiji predstoji velika borba za opstanak budući da je ekipa sa "Mestalje" na 19. mjestu sa dva boda manje od Sevilje koja je u sigurnoj zoni.