Real bez pobjede u Andaluziji, Barsa na plus devet

Betis - Real Madrid 0:0

6380 pregleda 1 komentar(a)
Sabali i Vinisijus, Foto: Reuters

Nakon remija u prethodnom kolu sa Atletikom, fudbaleri Reala su i večeras, u 24. kolu La Lige igrali neriješeno, ovog puta na gostovanju Betisu - 0:0.

Madriđani nakon još jednog remija imaju devet bodova manje od vodeće Barselone, dok je Betis prekinuo niz od tri pobjede i na petom mjestu ima tri boda manje od Sosijedada koji je u zoni Lige šampiona.

Nije Real večeras briljirao, u prvom poluvremenu je Benzema i postigao gol iz slobodnog udarca, ali je taj pogodak poništen, jer je lopta, na putu do gola, pogodila u ruku Ridigera. I to je bilo jedino uzbuđenje u prvih 45 minuta.

U nastavku je prvi zaprijetio Benzema, ali je njegov udarac u 49. minutu zaustavio Bravo.

Pet minuta kasnije je na drugoj strani pokušao Borha Iglesijas, a onda je u 61. minutu Rodrigo, poslije dodavanja Valverdea, šutirao preko gola.

U finišu meča šanse su imali Sebaljos i Vinisijus, ali promjene rezultata nije bilo.

U posljednjem minutu su i domaći zaprijetili, Enrike je šutriao sa distance, bilo je opasno, ali je lopta završila pored gola.