Čelsi produžio sezonu, srećni Sterling i Haverc srušili Borusiju

Čelsi savladao Borusiju 2:0 i nadoknadio zaostatak iz Dortmunda (0:1), Benfika sa ukupnih 7:1 eliminisala Klub Briž

16782 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje fudbalera Čelsija, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2023. 23:08h
Liveblog
23:07h

Čelsi je oborio sve rekorde od dolaska Toda Bolija, potrošio 660 miliona eura u ljetnjem i zimskom prelaznom roku, a malo je falilo da maltene već početkom marta završi sezonu.

U Premijer ligi je daleko od vrha, rano je ispao i u FA kupu i u Liga kupu, a prijetilo mu je ispadanje i iz Lige šampiona već na startu nokaut faze.

Smogao je, ipak, snage da nadoknadi minus iz Dortmunda (1:0) i pobjedom 2:0 na „Stamford bridžu” ušao u četvrtfinale.

Pred odlazak na odmor, Rahim Sterling je anulirao prednost „milionera”, i to na veoma srećan način - prvo je promašio loptu lijevom nogom, ali mu se nekako namjestila na desnu, pa je sa sedam metara pogodio mrežu nemoćnog Aleksandera Majera.

Čelsi je do 2:0 stigao na čudan način - Kai Haverc je pogodio stativu iz penala, ali je u šesnaesterac ušlo nekoliko igrača domaćih i gostiju, pa je holandski sudija Dani Makeli opet pokazao na bijelu tačku. Njemac iz drugog puta nije pogriješio.

Borusija je imala nekoliko šansi da izjednači i izbori produžetke, a najbolju je promašio Džud Belingem u 58. minutu.

U Lisabonu nije bilo nikakvih dilema - Benfika je savladala Klub Briž 5:1 i sa ukupnih 7:1 prošla u četvrtfinale.

Belgijanci su u 87. minutu postigli utješni gol, ali se Bjern Mejer makar potrudio da taj pogodak bude upamćen, jer je spoljnim dijelom stopala sjajno zatresao "malu" mrežu.

Za "orlove" je dva puta pogodio Gonsalo Ramoš, po jednom Rafa Silva, Žoao Mario i David Nereš.

22:49h

Kraj u Lisabonu, Benfika je sa ukupnih 7:1 izbacila Klub Briž i pokazala da će imati šta da pokaže i u četvrtfinalu. Uostalom, ekipa koja je grupnu fazu završila ispred Pari Sen Žermena svakako ima kvalitet za velika djela.

22:45h

Utješni gol za Klub Briž, pogodio je Bjern Mejer u 87. minutu. I to na fenomenalan način.

Gol pogledajte OVDJE.

22:36h

Peti gol Benfike, u ukupnom skoru čak 7:0.

Gol Davida Nereša pogledajte OVDJE.

22:34h

Vodi Benfika 4:0, katastrofa Klub Briža. Žoao Mario je pogodio iz penala.

Pogledajte OVDJE.

22:22h

Drama na "Stamford bridžu", Kai Haverc je prvo pogodio stativu iz penala, a onda je iz ponovljenog pokušaja pošto je jedan igrač Borusije ranije ušao u šesnaesterac pogodio za 2:0.

Čelsi ima rezultat za prolaz, pogledajte OVDJE.

22:15h

Počelo je drugo poluvrijeme i Benfika "potpisuje" prolaz - 3:0 protiv Klub Briža u revanšu, 5:0 u ukupnom skoru.

Drugi gol Gonsala Ramoša pogledajte OVDJE.

21:55h

Čelsi vodi, dva minuta prije kraja prvog poluvremena. Veliki pritisak i serija šansi urodili su plodom - pogodio je Rahim Sterling.

21:49h

Zatresla se mreža Borusije Dortmund, efektno je pogodio Haverc, ali je gol poništen zbog ofsajda Sterlinga.

21:46h

Novi gol Benfike - 2:0 protiv Klub Briža na "La Lužu". Sjajan gol Gonsala Ramoša nakon serije efektnih driblinga u šesnaestercu.

Pogledaje OVDJE.

21:39h

Kakva šansa za Čelsi, Haverc je pogodio stativu - lopta se odbila i "nećkala" da li će u gol, ipak je otišla van...

21:37h

Benfika vodi protiv Klub Briža - 1:0 u revanšu, 3:0 u ukupnom skoru. Pogodio je Rafa Silva u 38. minutu.

21:28h

Borusija je mogla do gola - sjajan pokušaj Rojsa iz slobodnog udarca, sjajna parada Kepe. "Milioneri" su, utisak je, odbili prve nalate domaćina i utakmica je ušla u mirniju fazu.

Čelsi
Izmjena: 22:00h
21:20h

Čelsi je krenuo napadački, Žoao Feliks i Haverc odmah su imali šanse.

21:14h

Konačno, počeo je duel i na "Stamford bridžu".

21:01h

Benfika je pogodila mrežu Klub Briža (Žoao Mario), ali je gol poništen nakon signalizacije iz VAR sobe.

21:00h

Počeo je meč u Lisabonu, duel Čelsi - Borusija Dortmund kasni deset minuta jer je autobusu sa gostujućim igračima trebalo dosta vremena da se probije kroz londonsku gužvu.