Anemičnoj Budućnosti samo bod protiv Arsenala, Jedinstvo bolje od Iskre

Arsenal - Budućnost 1:1, Jedinstvo Franca - Iskra 2:1, Jezero - Mornar 0:0 u prvim mečevima 24. kola Meridianbet 1. CFL. Večeras Sutjeska - Dečić (18) i Petrovac - Rudar (18)

24819 pregleda 22 komentar(a)
Balša Sekulić (Budućnost) u duelu sa Radulem Živkovićem (Arsenal), Foto: FSCG

Budućnost je igrala samo 1:1 protiv Arsenala u Radanovićima u jednom od derbija 24. kola Meridian 1. CFL, ali još više od rezultata trenera Miodraga Džudovića treba da brine anemična, čak i bezopasna igra, posebno u drugom poluvremenu.

Arsenal je bio mnogo bliži pobjedi u nastavku, tri velike šanse stvorili su Tivćani, ali je Budućnost sačuvala 1:1. Mogla je i u nadoknadi nakon prekida da osvoji tri boda, rezervista Petar Sekulović je ostao sam na drugoj stativi, ali nije pogodio - ne bi bilo ni zasluženo da su gosti osvojili sva tri boda, s obzirom da igru Arsenala u drugom poluvremenu.

Kada je Balša Sekulić minut prije kraja prvog dijela poravnao na 1:1 i "neutralisao" raniji autogol saigrača iz napada, Zorana Petrovića, činilo se da će Budućnost jurnuti u nastavku.

Umjesto toga - uspavanja u igri gostiju, mnogo življi i opasniji bili su izabranici Radisava Dragićevića.

Tri velike šanse imali su Tivćani u razmaku od samo tri minuta, Ivan Bulatović je bio sam ispred gola, odbranio mu je Dragojević, da bi isti fudbaler nakon kornera ostao sam na petercu, ali je glavom pogodio spoljni dio mreže. Ogromnu šansu imao je i Argentinac Montenegro - ponovo je Dragojević bio na visini zadatka.

Miloš Dragojević

Budućnost je bila opasna samo na početku utakmice, dobre prilike propustili su Sekulić i Petrović, a goste je "sasjekao" gol Tivćana iz prekida kada je u 27. minutu nakon kornera Montenegra i pokušaja Dragićevića Petrović nesrećno glavom prebacio svog golmana,

Iskupio se Petrović u 44. minutu, probio je i snažno šutirao sa desne strane, odbranio je golman Arsenala Nikić ali je odbijenu loptu Sekulić zakucao u mrežu.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarilo je Jedinstvo - 2:1 protiv Iskre.

Bjelopoljci su "dočekali" Danilovgrađane agresivnim početkom - rezultat su bila dva gola u prvih pola sata.

Bojan Vlaović je u 9. minutu pogodio iz okreta, nakon prodora Alije Krnića.

Upravo je Krnić, nekada veliki talenat, bio glavni akter meča, u 31. minutu je dočekao loptu na drugoj stativi i sjajnim drop-kik udarem je poslao u mrežu za 2:0.

Alija Krnić

Sve što su gosti uspjeli da urade do kraja bio je počasni gol Danila Rađena - glavom, od stative, nakon prekida za 2:1.

Jezero i Mornar odigrali su 0:0 u Bijelom Polju - rezultat ne vara, bio je to slab i siromašan meč.

Barani su nastavili lijepu seriju - još nemaju poraz u drugom dijelu sezone.

Damir Kojašević (Jezero) na meču sa Mornarom
Damir Kojašević (Jezero) na meču sa Mornaromfoto: FSCG

Ni Plavljani nisu skroz nezadovoljni, njima je ovo treći vezani meč bez poraza, doduše sve na domaćem terenu - nakon pobjede nad Arsenalom remizirali su sa Petrovcem i sada sa Mornarom.