Everton slavio golom iz prvog minuta, Čelsi proradio, Totenhem brani 4. mjesto (VIDEO)

Skupo pojačanje iz Ukrajine napokon pokazalo učinak - Mudrik asistirao Kovačiću u pobjedi Čelsija 3:1 na gostovanju Lesteru, Totenhem istim rezultatom pobijedio Notingem forest

6470 pregleda 0 komentar(a)
Dvajt Meknil je u prvom napadu obradovao Gudison, Foto: REUTERS

Pogotkom Meknila u prvom minutu Everton je uspio da slavi protiv Brentforda važan trijumf u borbi za opstanak u popodnevnim utakmicama 27. kola Premijer lige.

Probudili su se i klubovi iz Londona - Čelsi je slavio u Lesteru sa 3:1, a Totenhem identičnim rezultatom na svom terenu sa Notingem Forestom.

"Plavci" su podigli nivo igre, a nakon plasmana u četvrfinale LIge šampiona pokazali su uspon forme i u domaćoj ligi.

Ben Čilvel je lijepim golom doveo "plavce" u vođstvo u 11. minutu, da bi Daka izjednačio u 39. No na odmor se pošlo sa prednošću gostiju jer je Haverc iskoristio asistenciju Enca Fernadesa.

Novajlija je zaslužan i za treći gol, ali Mihail Mudrik - upisao je prvu asitenciju u ligi, a gol je dao Mateo Kovačić u 78.

Mudrik je tri minuta ranije pogodio ali iz ofsajda.

Dva gola Kejna i potom Sona vodili su Totenhem do pobjede, a Lids i Brajton su remizirali - 2:2. Gosti su dva puta vodili ali se uporni domaćin uspio domoći boda.

Kristal palas i Mančester siti od 18,30 sati zatvaraju premijerligaški subotnji program.