Remi u Revirderbiju po mjeri Bajerna

Šalke - Borusija Dortmund 2:2, „milioneri” sada imaju dva boda manje od Borusije Dortmund

3348 pregleda 0 komentar(a)

Borusija Dortmund je izgubila korak za Bajernom - „milioneri” su u Revirderbiju osvojili samo bod na gostovanju Šalkeu (2:2), pa zaostaju dva boda za najvećim njemačkim klubom na 10 kola do kraja Bundeslige.

Tim Edina Terzića je dva puta vodio, ali su se „kraljevsko-plavi” vraćali i sedmi put zaredom izbjegli poraz u šampionatu.

Borusija je na „Feltins areni” povela u 38. minutu, sjajnim golom defanzivca Nika Šloterbeka sa 20 metara.

Šalke je do prvog izjednačenja stigao u 51. minutu pogotkom Marijusa Biltera iz kontre.

Borusija je do novog vođstva stigla u 60. minutu, novim sjajnim udarcem lijevog nogu defanzivca, ovog puta Rafaela Gereira.

Ali, Šalke je ipak uzeo bod zahvaljujući Kenanu Karamanu, koji je postavio konačni rezultat u 79. minutu.

Tim iz Gelzenkirhena je u zoni baraža za opstanak sa 20 bodova, koliko ima i pretposljednji Štutgart, ali je u mnogo boljoj situaciji nego 24. januara, kada je izgubio od Lajpciga 6:1.

Od tada je na šest utakmica primio samo gol, prije večerašnja dva, pa ima bod manje od Herte, koja je iznad zone spasa, a dva od Bohuma.

Na dnu je Hofenhajm sa 19, pa je jasno da će se između tih pet timova tražiti dva putnika u Cvajtu i jedan za baraž...