Sasuolo zablistao i protiv Rome, glupost Kumbule koštala "vučicu" (VIDEO)

Rimljani primili četiri gola - 4:3

2228 pregleda 0 komentar(a)

Sasuolo je odavno poznat po tome da najbolje igra na terenima najvećih italijanskih klubova, taj trend nije prestao ni ove sezone.

Tim koji je ne tako davno dao pet golova Milanu na "San Siru", sada je pobijedio i u Rimu - savladao je Romu 4:3.

Golovima Lorijentea u 13. i 18. minutu gosti su vodili 2:0, "vučica" smanjila preko Žalevskog i tu se utakmica potpuno otvorila.

Ipak, isključenje Kumbule u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena - kada je bez lopte udario Berardija - učinilo je da Roma ostavi Sasuolu veliki dio terena "Olimpika" i bila je kažnjena.

Berardi je iz penala povisio na 3:1, Roma došla do 3:2 majstorskim pogotkom Dibale, ali joj je sve nade da može da izbjegne neuspjeh ugasio Pinamonti 15 minuta prije kraja.

Posljednja riječ je bila Romina, ali je samo ublažila poraz (pogodio je Vajnaldum).

Roma je tako ostala na petom mjestu na tabeli, a za sedam dana je čeka gradski derbi protiv Lacija.