Ter Štegen branio sve, Rafinjin gol presudio Atletik Bilbau

Domaći u 93. minutu imali dva zicera, Katalonce sačuvali Žil Kunde i Markos Alonso, koji su udarce branili sa gol-linije

3527 pregleda 2 komentar(a)

Teško je i nabrojati šta je sve odbranio Mark-Andre ter Štegen u Bilbaou, zahvaljujući njemu Barselona je opet na plus devet u odnosu na Real.

Katalonci su na "San Mamesu" slavili 1:0, a ispostavilo se da je presudio gol Rafinje u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Ter Štegen je, međutim, imao sijaset spektakularnih odbrana, a savladan je samo u 87. minutu, kada je ispred njega izašao sam Injaki Vilijams i zatresao mrežu.

Taj pogodak je, međutim, poništen nakon pregleda VAR-a, jer je ustanovljeno da je Iker Muniain u akciji koja je prethodila pogotku igrao rukom.

Baskijci su se ljutili, a onda krenuli na sve ili ništa i na volšeban način ostali bez ičega.

U 93. minutu je prvo Niko Vilijams promašio loptu, na nju natrčao Juri Beršiš i savladao Ter Štegena, ali ju je sa gol-linije očistio Žil Kunde. Ni tu nije bio kraj - lopta se odbila do Gorke Gurusete koji je sjajno šutirao, ali je Markos Alonso postavio glavu i poslao ju je u korner.