LIVE BLOG Real ponovo savladao Liverpul, Napoli pobijedio 3:0

Real Madrid - Liverpul 1:0 (ukupno 6:2), Napoli - Anjtraht 3:0 (5:0)

Karim Benzema daje jedini gol u Madridu, Foto: REUTERS/Susana Vera
Ažurirano: 15.03.2023. 22:55h
Završeno
22:54h

Gotovo je i u Madridu. Real je u reprizi prošlogodišnjeg finala još jednom savladao Liverpul 1:0, golom Karima Benzeme u 79. minutu.

22:51h

Kraj u Napulju, domaći su sa ukupnih 5:0 izbacili Ajntraht i prvi put u klupskoj istoriji ušli u četvrtfinale Lige šampiona.

22:15h

Valverde je izašao sam ispred Alisona, ali Brazilac opet brani. Ostaje 0:0 u Madridu.

22:12h

Napoli vodi 2:0, opet Osimen. Kvarachelija je prebacio loptu na desnu stranu do Politana, on je dodao Di Lorencu, a kapiten našao Nigerijca, koji je zatresao praznu mrežu.

Osimen je u padu povrijedio zglob lijeve ruke, ali bi trebalo da nastavi meč.

21:49h

Završeno je 1. poluvrijeme na obje utakmice, viđen je samo gol Osimena za vođstvo Napolija protiv Ajntrahta (1:0).

U Madridu su i Real i Liverpul imali šanse, ali su i Tibo Kurtoa i Alison Beker po ko zna koji put pokazali kakva su klasa.

21:47h

Napoli vodi! U 2. minutu sudijske nadoknade 1. poluvremena Viktor Osimen je sjajno pogodio glavom nakon asistencije Matea Politana.

Gol pogledajte OVDJE.

21:44h

Velika šansa za Hviču Kvaracheliju, ali mu je Kevin Trap odlično ušao u šut, pa ostaje 0:0 u Napulju.

21:35h

Nunjes je odlično šutirao u 33. minutu, ali je Kurtoa opet sjajno reagovao.

21:32h

Ajntraht je mogao da ima zicer u 31. minutu, ali se spetljalo Mario Gece. Nije ni krenuo na loptu nakon pasa Daičija Kamade, pa ju je Aleks Meret lako pokupio, umjesto da je vadi iz mreže.

21:22h

I Luka Modrić je imao šansu, sa gotovo iste pozicije kao Kamavinga je šutirao tik iznad prečke.

21:20h

Real je mogao do vođstva u 20. minutu - Eduardo Kamavinga je odlično šutirao sa 22-23 metra, a Alison vrhovima prstiju dodirnuo loptu i "dobacio" ju je do prečke.

Šut i odbranu pogledajte OVDJE.

21:15h

Zicer za Real, ali Alison brani šut saigrača iz brazilske reprezentacije, Vinisijusa Žuniora.

Šansu pogledajte OVDJE.

21:08h

Velika šansa za Liverpul u 7. minutu - Nunjes je šutirao sa 10-ak metara, Tibo Kurtoa odbranio nogom.

20:24h

Džejms Milner je sa 37 godina i 70 dana najstariji Englez koji počinje meč Lige šampiona u posljednjih 10 sezona. Prije njega je Dejvid Beka u aprilu 2013. igrao sa 37 godina i 335 dana.

Milner će se, uzgred, izjednačiti sa Stivenom Džerardom po broju mečeva u elitnom takmičenju - 73.

20:11h

Ajntraht će na "Dijego Armando Maradoni" pokušati da nadoknadi 0:2 iz Frankfurta, ali će biti lišen usluga najboljeg igrača Randala Kolo-Muanija, koji je na prvom meču na "Valdštadionu" dobio crveni karton.

20:04h

Nakon poraza 5:2 na "Enfildu", Liverpul nema nijednog drugog izbora u revanšu protiv Reala osim da ide na sve ili ništa.

Zbog toga je Jirgen Klop odlučio da izvede najofanzivniju postavo koju ima, pa će od starta na "Santjago Bernabeuu" čudo juriti Mohamed Salah, Kodi Gakpo, Diogo Žota i Darvin Nunjes.

Iza njih će kao dva vezna dejstvovati Fabinjo i veteran Džejms Milner.

Karlo Anćeloti će izvesti očekivanu postavu, sa Karimom Benzemom kao najisturenijim napadačem. Uz njega su Vinisijus Žunior i Federiko Valverde, a iza Luka Modrić, Toni Kros i Eduardo Kamavinga.