Janković donio bod Partizanu, Zvezda remizirala na povratku, porazi Rijeke i Vardara

Jang Bojs - Partizan 1:1 uz sjajan gol Marka Jankovića, Nikola Vukčević učestvovao u velikoj pobjedi Brage u Hofenhajmu, Vešović sa Rijekom poražen od AEK-a
Marko Janković, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.09.2017. 22:10h

Prvi gol u evropskim takmičenjima crnogorskog reprezentativca Marka Jankovića donio je Partizanu prvi bod u Ligi Evrope.

"Crno-bijeli" su 1. kolu grupe B remizirali sa švajcarskim Jang Bojsem u Cirihu - 1:1.

Janković, koji je na razliku od prethodnih mečeva igrao na lijevom krilu, fantastično je u 11. minutu prevario protivničkog defanzivca i slabijom, desnom nogom, poklopio loptu koja je završila u gornjem uglu domaćeg gola.

Samo tri minuta kasnije, Jan Bojs je izjednačio preko Fašnahta.

Istim rezultatom završen je i dugo iščekivani povratak Crvene zvezde na veliku scenu.

"Crveno-bijeli" su vodili od 54. minutu golom Radonjića, a BATE Borisov strpljivo čekao šansu i poravnao preko Signeviča u 72.

Zvezda je na "Marakani" bila dominantnija, možda i zaslužila pobjedu, ali imala i sreće na početku meča, kada je šut našeg reprezentativca Mirka Ivanića zaustavila prečka.

Braga je ostvarila fantastičnu pobjedu u Njemačkoj, protiv 3. u Bundesligi prošle sezone, ekipe Hofenhajma, a Nikola Vukčević je igrao svih 90 minuza za Portugalce.

Poveo je Hofenjajm golom njemačkog reprezentativca Vagnera, a dvije asistencije Esagja krajem prvog i početkom drugog poluvremena, te sjajne realizacije Tešeire i Souse, donijeli su Bragi veliki preokret.

Takve sreće nije bio Marko Vešović, koji je na poziciji desnog beka ispratio poraz Rijeke od grčkog AEK-a na Rujevici - 1:2.

Elez je u 29. minutu pogodio za 1:1, ali su Grci bili bolji od hrvatskog šampiona - Lazaros Hristodopulos je golom iz slobodnog udarca pola sata prije kraja donio sva tri boda timu koji sa klupe predvodi Španac Manuel Himenes.

Šerif je igrao bez golova protiv Zlina u Češkoj, a Stefan Mugoša je igrao posljednjih 10 minuta za Moldavce.

Milan je silovito krenuo u ovogodišnju evropsku odiseju - sedmostruki prvak Evrope slavio je sa 5:1 protiv Austrije u Beču, uz het-trik Portugalca Andrea Silve.

Najveći šamar pretrpio je Everton sa Vejnom Runijem - čak 3:0 slavila je Atalanta u Bergamu protiv jednog od boljih timova engleske Premijer lige.