Sutjeska zaustavljena u Petrovcu, Budućnost zadovoljnija ide na pauzu

Jezero - Budućnost 1:2, Petrovac - Sutjeska 1:1 u mečevima 26. kola Meridianbet 1. CFL. Nikšićani samo virtuelno prvi, zbog gol-razlike, dok Podgoričani imaju meč manje, kao i bolji međusobni skor koji se računa na kraju prvenstva ako timovi budu izjednačeni

43003 pregleda 36 komentar(a)
Sa meča Jezero - Budućnost u Beranama, Foto: FSCG
Ažurirano: 18.03.2023. 21:20h

Budućnost ide zadovoljnija od Sutjeske na 14-dnevnu pauzu, koja će uslijediti zbog obaveza reprezentacije - može da glasi "hajlajt" 26. kola Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige.

Nikšićani su, naime, remizirali u Petrovcu (1:1) i sačuvali su prvo mjesto samo zbog bolje gol-razlike.

Podgoričani, koji su pobijedili Jezero u Beranama (2:1) imaju meč manje, a ide im naruku pravilo da se na kraju prvenstva, ako timovi budu izjednačeni, prvo gleda međusobni skor.

Petar Grbić (lijevo) pogodio je za Budućnost
Petar Grbić (lijevo) pogodio je za Budućnostfoto: FSCG

Budućnost je tu bolja od Sutjeske, iako su odigrana tri derbija (dvije pobjede i remi).

Prvo mjesto Nikšićana je, dakle, samo "virtuelno".

Petar Grbić je donio prednost Budućnosti protiv Jezera u Beranama u 12. minutu, u 47. je poravnao Balša Tošković, ali je već u 52. konačan rezultat postavio Argentinac Arijel Lusero.

Sutjeska je vodila u Petrovcu, golom defanzivca Amira Bilalija nakon prekida u nadoknadi prvog poluvremena, ali je čim je počeo nastavak domaćin izjednačio - Nikola Stijepović je pogodio sopstvenu mrežu.

Sa meča u Petrovcu
Sa meča u Petrovcufoto: FSCG

Bitan trijumf u borbi za opstanak je ostvario Rudar, koji je trijumfovao na gostovanju Arsenalu u Radanovićima.

Presudio je jedan pogodak, postigao ga je Velizar Janketić u 13. minutu.

Velizar Janketić (Rudar) u duelu sa Aleksom Ćetkovićem (Arsenal)
Velizar Janketić (Rudar) u duelu sa Aleksom Ćetkovićem (Arsenal)foto: FSCG

Pobnednika nije bilo u duelu Jedinstvo-France i Dečića su u Bijelom Polju - 0:0.

Nije ni bilo uzbuđenja - početak je protekao u terenskoj inicijativi Dečića, a najbolju šansu u prvom dijelu nije iskoristio Cmiljanić.

Sa meča Jedinstvo Franca - Dečić
Sa meča Jedinstvo Franca - Dečićfoto: FSCG

I nastavak je protekao prilično mirno, a Jedinstvo je najbolju šansu imalo sredinom drugog dijela kada se u petercu Šćepanović nije najbolje snašao. Na drugoj strani je ponovo priliku imao Cmiljanić, a u finišu i Đeljaj.

U Baru, Mornar i Iskra takođe su igrali 0:0, a Danilovgrađani su ostali sami na začelju tabele.