Everton zaustavio Čelsi, Sims u foto-finišu rasplakao "Stamford bridž" (VIDEO)

Čelsi - Everton 2:2 u posljednjem meču subotnjeg programa 27. kola Premijer lige. Prvi gol Žoaa Feliksa u plavom dresu, gosti poravnali u 90. minutu

4049 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Evertona nakon izjednačenja na 2:2, Foto: Reuters

Čelsi je u polju bio mnogo bolji od Evertona, ali računa se rezultat - 2:2.

"Karamele" su do boda stigle u posljednjim trenucima regularnog toga, kada je Elis Sims probio po lijevoj strani i gađao ispod Kepe Arizabalage.

Gol koji je rasplakao "Stamford bridž" pogledajte OVDJE.

Čelsi je prije toga dva puta, vjerovalo se, lomio otpor Evertona, ali nije uspio da ga slomi - gosti su od dolaska Šona Dajša, očigledno, sazdani od "čvrstog materijala".

Prvo u 52. minutu, kada je Žoao Feliks postigao prvi gol u dresu Čelsija - tek u devetom meču.

Dukure je nakon preikda poravnao u 69. minutu, a kada je Haverc iz penala u 76, dosuđenog poslije prekršaja nad Džejmsom, pogodio za 2:1, mislilo se da gosti nemaju više šansi...

Čelsi je 10. nakon 27 kola - 11 bodova daleko od zone Lige šampiona, Everton je 15. - četiri pozicije, ali i samo dva boda iznad zone ispadanja.