Poraz Bajerna od Leverkuzena u derbiju, Borusija lider Bundeslige

Bajern vodio 1:0, a na kraju izgubio od Leverkuzena 2:1

2942 pregleda 0 komentar(a)

Promjena na vrhu Bundeslige nakon 25 kola - aktuelni šampion, Bajern, danas je izgubio na gostovanju od Bajer Leverkuzena (2:1), pa je sada lider Borusija Dortmund.

"Milioneri" imaju bod više od tima iz Minhena.

Početak meča nije nagovještavao iznenađenje. Domaći su imali blagu inicijativu, ali su gosti stigli do vođstva. U 22. minutu je Kimih, poslije dodavanja Gorecke, preciznim udarcem savladao Hradeckog.

Domaći su do odlaska na odmor najbolje šanse imali preko Virca i Dijabija, ali su izjednačili tek u nastavku, odnosno u 55. minutu kada je Palasios realizovao penal.

U 73. minutu domaći su dobili još jedan penal, a Palasios je i ovog puta bio siguran.

Leverkuzen, na čijoj klupi sjedi bivši fudbaler Bajerna Ćabi Alonso je danas upisao treću pobjedu zaredom u Bundesligi.

Bajern je pretrpio treći poraz u ligi, a drugi na posljednjih pet mečeva.