Dabanović u grčkom paklu - AEK i PAO ljuti na crnogorskog sudiju

Grčki fudbal godinama ima veliki problem kada su u pitanju domaće sudije koje su često na udaru klubova, njihovih vlasnika, ali i huligana, pa je zbog toga odlučeno da "kritične" mečeve vode strani arbitri.

16816 pregleda 11 komentar(a)
Dabanović tokom meča AEK - Panatinaikos, Foto: Printscreen YouTube/ ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ/ PANATHINAIKOS FC

Pakao koji nose grčki fudbalski derbiji ovog vikenda proživljavao je i najbolji crnogorski sudija Nikola Dabanović.

On je zajedno sa svojim asistentima Vladanom Todorovićem i Srđanom Jovanovićem vodio utakmicu sezone između AEK-a i Panatinaikosa (0:0), a poslije teškog meča iz oba kluba krenuli su sa kritikama na račun našeg arbitra.

Kako piše grčka "Gazeta", iz Panatinaikosa su zamjerili Dabanoviću nekoliko situacija, između ostalih da je u dva navrata propustio da pokaže drugi žuti vezisti AEK-a Nordinu Amrabatu, kao i da za "zelene" nije svirao navodni penal nakon što je Ehsana Hajsafija lopta pogodila u ruku.

Ovaj klub je na Tviteru prokomentarisao i situaciju iz desetog minuta nadoknade kada je Dabanović dosudio jedanaesterac za AEK, a potom poništio odluku, vjerovatno nakon komunikacija sa VAR sobom.

"Nesigurni Dabanović je dosudio nepostojeći penal zbog duela Sebastijana Palasiosa (PAO) i Serhija Arauha (AEK), što je u suštini bio faul u napadu, a tome je prethodio čist faul u napadu Damijana Šimanskog (defanzivac AEK-a) nad Janisom Kocirasom... Poslije VAR intervencije, dosuđen je prekršaj u napadu", objavio je Panatinaikos na zvaničnom Tviter nalogu.

Bilo je ljutnje i sa druge strane - i to najviše zbog pomenute situacije u 100. minutu.

AEK Dabanoviću zamjera zato što je poništio odluku kada je dosudio pomenuti penal za atinske "žuto-crne". "Gazeta" navodi da su u tom klubu bijesni, jer crnogorski sudija nije otišao da na video snimku odgleda tu situaciju, kao i da je navodno u slačionici rekao da nije ni svirao jedanaesterac.

"Gazeta" donosi i situaciju iz 96. minuta kada je vezista Panatinaikosa Enis Čokaj grubo faulirao Orbelina Pinedu. Sve se dogodilo u blizini Dabanovića, naš sudija je Čokaju najprije pokazao žuti karton, a nakon što je pogledao snimak poništio je tu odluku i albanskom internacionacu u ekipi Panatinaikosa pokazao crveni karton.

Međutim, često su i oni na meti vlasnika klubova, pa je tako Aleksis Kugijas, prvi čovjek Larise, svojevremeno za najboljeg sudiju iz Srbije Srđana Jovanovića govorio da je srpski pljačkaš, džeparoš, a poželio mu je i "srećan odmor na Halkidikiju na ljeto".

Poslije nedjeljnog derbija Panatinaikos je zadržao vrh tabele sa dva boda više od AEK-a, tri od Olimpijakosa, a pet od PAOK-a.