Trijumfalan početak Crne Gore: Krstović srušio Bugare, Savić sačuvao pobjedu u Razgradu

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - Crna Gora pobijedila Bugarsku u Razgradu 1:0 golom Nikole Krstovića u 70. minutu.

58643 pregleda 82 komentar(a)
Debitantski gol u dresu crnogorske reprezentacije: Nikola Krstović, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.03.2023. 22:19h
Završeno
20:02h

Teška utakmica u Bugarskoj, Crna Gora je izvojevala pobjedu i iskoristila šansu koju - provejavalo je to i prije meča, istina bez imperativa - nije smjela da propusti.

Crna Gora je bolja ekipa od Bugarske, sa više kvalitetnijih, iskusnijih, ali i mladih, "potentnijih" fudbalera, što je na kraju i presudilo u, očekivano, rudarski teškom meču u Razgradu.

Presudio je gol Nikole Krstovića, debitantski u A selekciji, 22-godišnji napadač je nastavio sjajnu seriju golova iz svog kluba, slovačkog DAC-a.

Akciji kod gola u 70. minutu presudila je izvrsna akcija rezervista, Stevana Jovetića i Vladimira Jovovića. Presudila je, zapravo, duža klupa, širi izbor igrača.

Bugarska - Crna Gora

Nije Crna Gora briljirala u Razgradu, igrala je u talasima, solidno na početku, pa vrlo slabo sve do finiša prvog poluvremena, kada je u velikom naletu čak tri puta imala šansu da pogodi gol Bugara - Hakšabanović, Savić i Marušić nisu uspjeli da savladaju Naumova.

Za pobjedu je bilo potrebno i malo sreće, Mijatović je odbranio Delevu u prvom poluvremenu, a nevjerovatna reakcija Savića na gol liniji u 90. minutu sačuvala je trijumf Crne Gore.

Pobjeda u Bugarskoj odlična je uvertira za dvije utakmice na domaćem terenu protiv glavnih favorita grupe - Srbije u ponedjeljak i Mađarske u junu.

U Razgradu je nastavljena i izvrna tradicija, "sokoli" čak su čak 11. put započeli takmičarskih ciklus bez poraza.

Šesti put pobjedom, uz pet remija.

19:59h

Kraj utakmice u Razgradu! Pobjeda Crne Gore na otvaranju grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i odlična uvertira za duel sa Srbijom pod Goricom u ponedjeljak.

19:55h

Zicer Osmajića u četvrtom minutu sudijskog dodatka... lopta je prošla pored stative.

Moraćemo još da se strpimo za pobjedu.

19:54h

Šest minuta sudijskog dodatka, pritisak Bugara.

Velika gužva u šesnaestercu nakon kornera, Vujačić je izblokirao domaćina.

19:51h

Kakva šansa za Bugare na isteku 90. minuta!

Rusev je šutirao, Mijatović je bio savladan, ali je Savić sa gol-linije sačuvao mrežu.

Stefan Savić, Bugarska - Crna Gora
19:46h

Dvije izmjene i kod Bugara, Rusev i Petkov su na terenu, Delev i Jordanov napuštaju igru. Pokušava Mladen Krstajić da podigne Bugare, koji su pogubljeni nakon gola Krstovića.

19:44h

Peta, posljednja izmjena kod Crne Gore: Izlazi Marušić, ušao je Stefan Mugoša.

19:40h

Jovović ne može da nastavi zbog povrede... a odradio je sjajan posao. Ušao je Stefan Lončar.

19:38h

Krstović je ušao odmah nakon debitantskog gola u nacionalnom timu, ušao je Milutin Osmajić.

Izmjena i kod Bugara - ušao je napadač CSKA Kirilov, izašao je vezista Krastev.

19:33h

Kakva akcija našeg tima, Vladimir Jovović je oduzeo loptu na sredini terena, dodao do Stevana Jovetića, kapiten je maestralno ponovo odigrao krilnom napadaču Jabloneca, koji je izašao sam na golmana i bio nesebičan - dodao je Nikoli Krstoviću, koji nije imao težak posao da pogodi mrežu koju je čuvao samo jedan bugarski fudbaler.

Pogledajte OVDJE.

Nikola Krstović
19:32h

GOOOOOOOOOOOOOOOOL, Crna Gora vodi u Razgradu, Nikola Krstović u 70. minutu.

19:29h

Savićević glavom iz teške situacije, pored gola... Crna Gora samo na momente opasna, ali još u nastavku nije bila ni blizu šanse kakve je, i to tri, imala u finišu prvog poluvremena.

19:28h

Period mirne igre prodrmala je dobar kontranapad crnogorskog tima, Jovetić je maestralno propustio loptu, koju je potom izgubio Krstović...

19:20h

Dvostruka izmjena i kod Bugara, pola sata prije kraja - ušli su omladinac Intera Nikola Iliev i saigrač Dritona Camaja u Kišvardi Janis Karabeljov, izašli su Petrov i Ilijan Iliev.

19:16h

Opasna akcija Crne Gore, Jovović je pokušao da lansira Jovetića u gol šansu, pas je bio prejak... 55. minut.

19:12h

Kontranapad Bugara i opasan pokušaj Despodova - lopta je prohujala iznad prečke. U Razgradu je 52. minut.

19:06h

Drugo poluvrijeme i dvije izmene u našem taboru.

Izašli su Marko Bakić i Sead Hakšabanović, na terenu su Stevan Jovetić i Vladimir Jovović.

19:02h

Čeka se početak drugog poluvremena.

U odsustvu suspendovanog selektora Miodraga Radulovića, igrom "sokola" sa klupe komanduju Srđan Kljajević i Mirko Vučinić.

Kljajević je "aktivniji", na nogama, Vučinić u pozadini.

Srđan Kljajević
18:50h

Nema golova nakon skoro 50 minuta igre u prvom poluvremenu u kojem je Crna Gora imala nekoliko velikih šansi u posljednjih pet minuta.

Prvo je zaprijetio Hakšabanović, onda Savić, pa i Marušić, nakon što je domaćinu pripao veći dio prvog dijela.

Najbolju priliku su Bugari imali u 27. minutu, Mijatović je zaustavio Grueva.

18:47h

Treća velika šansa za naše fudbalere - Marušić nije najbolje reagovao pred golom Bugarske.