Francuska se poigravala sa Holandijom, Lukaku vodio Belgijance u Solni, loš debi Fernanda Santoša (VIDEO)

"Trikolori" za 20 minuta riješili sve u derbiju, het-trik napadača Intera, Češi ubjedljivi protiv Poljske

8359 pregleda 0 komentar(a)

Derbi grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je bio jednosmjerna ulica - Francuska je lako izašla na kraj sa Holandijom.

"Trikolori" su na "Stad de Fransu" pobijedili 4:0, imali su dva gola prednosti već poslije osam minuta.

Oslabljene "lale" su načeli Antoan Grizman i Dajo Upamekano, a da će Ronald Kuman na debiju doživjeti težak poraz bilo je jasno u 21. kada se upisao i Kilijan Mbape.

As Pari Sen Žermena se upisao i drugi put u samom finišu...U istoj grupi je Grčka opravdala ulogu favorita na gostovanju Gibraltaru - 3:0.

Na debiju se nije proslavio ni iskusni Fernando Santoš, nekadašnji selektor Portugala, koji sada vodi Poljsku.

Poljaci su glatko izgubili u Pragu od Češke - bilo je 3:1.

Krejči u 1. i Čvančara u 3. su najavili trijumf domaćina koji je sredinom drugog poluvremena potvrdio Kuhta.

Odličan start je imala Belgija sa selektorom Domenikom Tedeskom.

"Crveni đavoli" su bili ubjedljivi protiv Švedske u Solni, uz fantastičnu partiju Romelua Lukakua - napadač Intera je postigao het-trik (3:0).

U grupi Belgije i Švedske je Austrija rutinski odradila posao protiv Azerbejdžana (4:1).