Dva gola Ronalda, Portugal ubjedljiv protiv Luksemburga, Italija slavila na Malti

Bosna i Hercegovina izgubila od Slovačke 2:0

10300 pregleda 1 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je večeras u gostima Luksembrug (6:0) i upisala drugu pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Portugal je posao završio u prvih 45 minuta, kada se mreža domaćih tresla četiri puta, pa je u drugom dijelu posao priveden kraju.

Ekipa Roberta Martinesa povela je već u devetom minutu, a strijelac je bio Kristijano Ronaldo.

Več u 15. minutu je Žoao Feliks udvostručio vođstvo, a tri minuta kasnije bilo je 3:0 - strijelac je bio Bernardo Silva.

Do odlaska na odmor mrežu je još jednom zatresao Ronaldo, a u drugom dijelu u listu strijelaca su se upisali Otavio i Rafael Leao.

Leao je prije pogotka promašio penal.

Prvu pobjedu u ovom kvalifikacionom ciklusu ostvarila je Italija, koja je u gostima savladala Maltu 2:0.

Poput Portugala, i "azuri" su u prvih 45 minuta riješili sve dileme oko pobjednika, a strijelci su bili Retegi i Pesina.

Bosna i Hercegovina je poražena od Slovačke 2:0. Strijelci za Slovake bili su Mak i Haraslin.