Crna Gora za aplauze, Srbija slavila na “suvi” kvalitet Vlahovića

Spektakularna atmosfera pod Goricom i hrabra Crna Gora koja nije zaslužila da izgubi, naročito ne sa dva gola razlike - Srbija slavila na individualni kvalitet Dušana Vlahovića, koji je pogađao u 78. i 96. minutu (0:2)

120706 pregleda 219 komentar(a)
Ažurirano: 27.03.2023. 23:25h
Završeno
22:43h

Spektakularna utakmica pod Goricom, u ambijentu za pamćenje, i nesrećan poraz crnogorske reprezentacije koja je odigrala jednu od boljih utakmica u posljednje vrijeme.

Dugo je četa Miodraga Radulovića držala u šahu favorita, 70 minuta je bila opasnija, konkretnija, hrabrija.

Crna Gora - Srbija

Dominacija Srbije bila je jalova sve do finiša, nekoliko puta su "sokoli" mogli da povedu, najbliži golu bili su u 56. minutu kada je udarac Stevana Jovetića fenomenalno odbranio srpski golman Vanja Milinković-Savić.

Imao je Jovetić nekoliko minuta prije toga takođe veliku šansu, kada je mogao da doda Krstoviću, imao je i na početku utakmice kada je pokušao da lobuje Milinković-Savića.

Za sjajnu partiju kapiten crnogorske reprezentacije nagrađen je ovacijama kada je izlazio iz igre, u 70. minutu.

Ostalo je još 20, u kojima je Srbija imala ono što Crna Gora nije - individualni kvalitet, svježinu, preciznost.

Fudbaler koji je ušao sa klupe, Juventusova zvijezda, Dušan Vlahović, pogodio je 12 minuta prije kraja iz prvog šuta Srbije u okvir gola, u akciji kojoj je možda prethodio faul nad Vešovićem.

To je ta razlika, u individualcima, koja u fudbalu nekad presudi, nekada ne, a Stefan Savić i drugovi večeras nisu bili nagrađeni za sjajnu partiju protiv selekcije koja po kvalitetu pripada vrhu evropskog fudbala.

Naročito Crna Gora nije zasužila da primi drugi gol, 0:2 je baš nepravedno - i opet je pogodio Vlahović, u posljednjim sekundama.

Izmjena: 23:25h
22:42h

Šesti minut sudijskog dodatka i nova egzekucija Vlahovića - 0:2, sudija Turpan svira kraj.

22:33h

Pet minuta sudijske nadoknade.

22:31h

Stojković "zatvara" meč - izlazi Tadić, ulazi štoper Eraković. Prije toga je zamijenjen i Mitrović, doduše napadačem, Račićem.

22:31h

Pokušaj Camaja iz teške pozicije, preko gola. Po semaforu još dva i po minuta.

22:29h

Mogu li "sokoli" da reaguju? Krstović je pokušao efektno nakon kornera, pored gola. Još četiri minuta do kraja, plus sudijska nadoknada...

22:29h

Srbija je imala samo jedan šut u okvir gola, koji je završio u mreži crnogorske reprezentacije.

22:23h

VAR potvrdio gol, iako je bilo sporno - Pavlović je rukom držao Vešovića.

22:21h

Srbija vodi pod Goricom. Dušan Vlahović je savladao Mijatovića nakon centaršuta Mladenovića. Sporna sitiacija prije gola, VAR provjerava da li je bio faul nad Vešovićem.

22:18h

Još jedan problem za Crnu Goru, Šćekić zbog povrede napušta igru, na terenu je Lončar.

U prvom dijelu je i Tomašević iz istih razloga napustio igru.

Ulazio i Driton Camaj, umjesto Hakšabanovića.

22:15h

Ovacije za Stevana Jovetića, koji nije imao sreće da sjajnu partiju kruniše golom.

Stevan Jovetić, Nikola Krstović, Jovetić i Krstović
22:11h

Radulović pravi dvosrtuku izmjenu - Jovović i Osmajić trebalo bi da se pobrinu za brzinu u napadu. Izašli su Jovetić i Savićević. Još 20 minuta

22:10h

Opasna je nakon duže vremena bila Srbija, fenomenalno je Jovetić intervenisao ispred Mitrovića. Igra se 67. minut.

22:00h

Spektakl u Podgorici, Crna Gora kao u transu - Jovetić je ponovo mogao da dovede "sokole" u vođstvo!

Kapiten crnogorske reprezentacije bio je "jedan na jedan" sa Milenkovićem na lijevoj strani, odlično je šutirao u bliži ugao, ali je golman Vanja Milinković-Savić fenomenalnom intervencijom sačuvao Srbiju.

Stevan Jovetić
21:55h

Probao je i Marušić. Crna Gora opasna

21:54h

"Bomba" Krstovića sa oko 25 metara - pored gola...

21:52h

Još jedna dobra šansa za "sokole", koji su definitivno bliži golu.

Jovetić je mogao da doda Krstoviću, odabrao je da šutira, lopta je pogodila Milenkovića i odbila se u korner.

21:51h

Opasan kontranapad naše selekcije, Savićević je pobjegao po desnoj strani, ubacio za Krstovića, kome je lopta pobjegla.

21:47h

Dvosrtuka izmjena u selekciji Srbije, Piksi je očigldno naredio ofanzivu: ulaze Dušan Vlahović i Andrija Živković, izašli su Filip Đuričić i Ivan Ilić.

21:31h

Kraj prvog poluvremena - nema golova.

Crna Gora je bila opasnija na startu, prva zaprijetila preko Vujačića, a onda Jovetić nije iskoristio poklon Vanje Milinković-Savića.

Srbija je dva puta šutirala, ali su Mitrović i Ilić bili neprecizni.

Posljednjih 15 minuta lopta je više bila u nogama Srbije, ali bez konkretne realizacije.