Škoti šokirali Španiju, Kovačić ulovio „krokodila” u Bursi

Skot Mektominej dao oba gola u velikoj pobjedi Škota, Mateo Kovačić imao isti učinak u pobjedi Hrvatske na „Timsah areni”, koja je izgrađena u obliku krokodila

4562 pregleda 3 komentar(a)
Skot Mektominej daje svoj drugi gol protiv Španije, Foto: Reuters/Lee Smith

Nakon pobjede nad Norveškom na otvaranju kvalifikacija za EHF Euro, španska javnost je bila oduševljena novim selektorom Luisom de la Fuenteom.

Euforija je brzo splasnula, jer je „roha” izgubila na „Hampden parku” u Glazgovu poražena od Škotske 2:0.

Oba gola dao je vezista Mančester junajteda Skot Mektominej, koji je pogađao u 7. i 51. minutu.

Prvi je dao na asistenciju Endija Robertsona, nakon greške Pedra Poroa, a drugi nakon što je sjajno natrčao na loptu i pogodio lijevom nogom.

Škoti su sada prvi na tabeli grupe A sa šest bodova, Španija ima tri, a Norveška i Gruzija po jedan nakon današnjeg remija u Batumiju.