Arsenal u sudijskoj nadoknadi šokirao Sutjesku, Budućnost prva i sa utakmicom manje

Samo bod sa Nikšićane u duelu sa Tivćanima - 2:2

51092 pregleda 30 komentar(a)

Budućnost je sama na vrhu Meridianbet 1. CFL nakon 27. kola u kojem je savladala Mornar i dočekala remi Sutjeske.

"Plavi" imaju 52 boda, dva više od najvećeg rivala, i to uz utakmicu manje...

LUSERO LANSIRAO "PLAVE"

Budućnost je pod Goricom savladala Mornar 2:0.

Povela golom Arijela Lusera u 59. minutu, a tačku na trijumf je u petom minutu sudijske nadoknade stavio Ivan Novović.

Podgoričani su slavili treći put zaredom u šampionatu.

Sutjeska je protiv Arsenala gubila (Hulijan Montenegro), pa preokrenula (pogoci Vuka Strikovića i Vajdija Sahlija) s igračem manje i činilo se trasirala put ka pobjedi.

Ipak, Tivćani su posljednji zadali udarac - Ćetko Manojlović je u 91. glavom nakon kornera postavio konačnih 2:2.

Arsenal Tivat, fudbaleri Atalante

DEČIĆ JEDVA DO BODA SA ČETVRTIM TRENEROM OVE SEZONE

Tuzane je tokom prvenstvene pauze preuzeo Slovak Juraj Jarabek, četvrti trener ove sezone, ali ni on nije ostvario pobjedu u meču u kojem je Dečić bio favorit.

Štaviše, Jezero je umalo odnijelo bodove iz Podgorice - 1:1 na kraju.

Domaćin, koji je dočekao Plavljane na stadionu OFK Titograda, dikirao je ritam utakmice, bio bolji rival.

A onda, šok u 67. minutu - udarac Damira Kojaševića, odbrana golmana Dečića Dušana Markovića i pogodak Balše Toškovića, koji se ukazao za vođstvo Jezera.

Do zasluženog izjednačenja Tuzani su stigli tri minuta prije kraja, kada je Draško Božović iz prekida poslao oštru loptu u šesnaesterac, a Pjeter Ljuljđuraj iz pada sa prve stative skrenuo loptu u mrežu za 1:1.

Dečić, Fudbaleri Dečića

VELIKA TRI BODA ZA JEDINSTVO, ISKRA DO BODA U 94.

Bitan trijumf u borbi za opstanak je ostvarilo Jedinstvo koje je u Pljevljima savladalo Rudar (2:1).

Gosti su do prednosti stigli golom Alije Krnića u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, na startu nastavka je poravnao Velizar Janketić, da bi iskusni golgeter Žarko Korać bio čovjek odluke u 74.

Jedinstvo ima 33 boda, pet više i meč više od Jezera koje je u zoni baraža.

Četiri gola su viđena u Danilovgradu u duelu Iskre i Petrovca.

Gosti su dva puta vodili (pogađali su Nikola Zvrko i Dejan Perović), a domaćin do boda stigao u 94. minutu golom Petra Pavlićevića.

SUTJESKA - ARSENAL 2:2

Vuk Striković 45+2, Vajdi Sahli 63. - Hulijan Montenegro 45, Ćetko Manojlović 90+1.

(Bilali iz Sutjeske dobio je crveni karton u 47. minutu)

DEČIĆ - JEZERO 1:1

Pjeter Ljuljđuraj 87 - Balša Tošković 69.

ISKRA - PETROVAC 2:2