Arsenal se nije uplašio Sitija: Proradio Žezus, novi rutinski trijumf "tobdžija" (VIDEO)

Premijer liga: Lider lako izašao na kraj sa Lidsom - 4:1

8925 pregleda 0 komentar(a)

Kolo Premijer lige je počelo fantastičnom partijom Mančester sitija i pobjedom nad Liverpulom (4:1), ali Arsenal nije impresioniran onim što je u stanju da uradi šampion.

Londonski tim ove sezone ima odgovor na sve, pokazao je to i danas rutinskom pobjedom nad Lidsom na "Emirejtsu" - 4:1.

Bila je to još jedna ubjedljiva partija tima Mikela Artete i trijumf kojim je odbio nalet Sitija - i dalje uz utakmicu više ima velikih osam bodova prednosti.

Gabrijel Žezus je u finišu prvog poluvremena iz penala donio prednost domaćinu, a u 47. se upisao i Ben Vajt na pas Gabrijela Martinelija.

Povratak u formu nakon povrede Žezus je potvrdio pogotkom u 55. minutu, da bi potom Lids smanjio preko Rasmusa Kristensena.

Pobjeda Arsenala, ipak, nije bila dovedena u pitanje, pa je konačan rezultat postavio Granit Džaka u 84.

Goleada je viđena u Brajtonu gdje je domaćin u finišu izvukao bod protiv Brentforda (3:3), a u sve većem problemu je Lester.

"Lisice" su pale u zonu ispadanja poslije poraza od Kristal Palasa - 2:1, iako su vodile golom Rikarda Pereire.

Preokret ekipi Roja Hodžsona su donijeli Danijel Iversen (autogol) i Žan-Filip Mateta.