Počeo švedski šampionat, golčina Viktora Đukanovića na premijeri

Hamarbi na startu domaćeg šampionata savladao Diegerfors 3:1, Đukanović postigao drugi gol za svoju ekipu

20267 pregleda 10 komentar(a)
Đukanović proslavlja gol, Foto: Twitter.com/hammarbyfotboll

U Švedskoj je ovog vikenda počela domaća Allsvenskan liga, a prvo kolo protiče u znaku crnogorskog fudbalera Viktora Đukanovića.

Đukanović igra za Hamarbi, a danas je bio strijelac u pobjedi (3:1) na domaćem terenu protiv Diegerforsa.

Bivši igrač Budućnost je mrežu gostujuće ekipe zatresao u 60. minutu i u tom trenutku doveo Hamarbi u vođstvo od 2:1. Hamarbi je imao korner, lopta je došla do Đukanovića, koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio lijevi ugao.

Domaći su prethodno poveli u 22. preko Besare, potom je rival izjednačio šest minuta kasnije, a strijelac je bio Gravius.

Nakon Đukanovića, u listu strijelaca se upisao i Nilson koji je postavio konačan rezultat.

Đukanović je zamijenjen u 71. minutu. Danas je postigao drugi gol u dresu Hamarbija na zvaničnim utakmicama, budući da je bio strijelac i u Kupu protiv Norbija.

Đukanović je u zimskom prelaznom roku napustio Budućnost i prešao u Hamarbi, sa kojim je potpisao ugovor do 2027. godine.