Trenutak inspiracije Anhela Koree: Atletiko vezao četvrtu pobjedu

Atletiko večeras u Madridu savladao Betis 1:0

8695 pregleda 0 komentar(a)
Korea proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su večeras Betis (1:0) u 27. kolu španske La Lige.

"Kolćonerosi" su stigli do četvrte uzastopne pobjede, na trećoj su poziciji i imaju samo pet bodova manje od gradskog rivala, Reala.

Za Simeoneovu ekipu je bitnija činjenica da su večerašnjem rivalu, koji je ostao na petom mjestu, pobjegli na devet bodova.

Čovjek odluke je bio Anhel Korea, koji je u 59. minutu ušao u igru, a onda u 86. minutu postigao gol. Grizman je dodao loptu Argentincu, koji je fenomenalno prevario igrače Betisa i savladao Silvu.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika, bilo je mirno, ali je u nastavku bilo uzbuđenja.

Atletiko je napadao u drugom poluvremenu, gosti se branili, a najbolje šanse nisu iskoristili Himenes, koji je pogodio prečku, te Karasko.

I onda je u finišu, kada se činilo da neće biti golova, Korea maestralnim potezom donio pobjedu "kolćonerosima".

Crnogorski defanzivac Stefan Savić odigrao je večeras 90 minuta.