Rašford spriječio iznenađenje, Njukasl sanja Ligu šampiona

2938 pregleda 0 komentar(a)
Rašford proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su večeras na svom terenu Brentford 1:0 u zaostalom meču 25. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Markus Rašford u 27. minutu. Poslije kornera Junajteda odbrana "pčelica" je izbacila loptu samo do Antonija, a Brazilac je sjajno prebacio odbranu gostiju i dodao do Zabicera, koji je asistirao Rašfordu.

Šansu za gol je imao i Zabicer, dok je za goste najbolju šansu imao Šade, koji je pokušao da lobuje De Heu, ali nije uspio da ga prebaci.

Fudbaleri Njukasla pobijedili su na gostovanju Vest Hem sa 5:1, u zaostalom meču sedmog kola Premijer lige.

Gosti su do prednosti došli u šestom minutu preko Kaluma Vilsona, a rezultat je u 13. minutu povećao Žoelinton.

Do kraja poluvremena gol za londonski tim postigao je Kurt Zuma, da bi Njukasl u nastavku potvrdio pobjedu golovima Vilsona u 46, Aleksandera Isaka u 82. i Žoelintona u 90. minutu.

Njukasl je zbog bolje gol razlike od Mančester junajteda zadržao treće mjesto na tabeli Premijer lige sa 53 boda, dok je Vest Hem 15. sa 27 bodova.

Naredni meč Njukasl igra na gostovanju protiv Brentforda, a Vest Hem gostuje Fulamu.