Šampanjac je na hlađenju: Seltik 164. put slavio protiv Rendžersa

"Kelti" slavili u velikom derbiju 3:2

7581 pregleda 0 komentar(a)
Furuhaši proslavlja gol, Foto: Reuters

U Škotskoj ništa novo - Seltik je danas u 31. kolu Premijeršipa savladao Rendžers 3:2, upisao 164. pobjedu u međusobim susretima i došao blizu titule.

Do kraja regularnog dijela ostala su još dva kola, potom još pet u plej-ofu, a čini se da ništa ne može da zaustavi "kelte" na putu do novog trofeja. Seltik ima 12 bodova više od današnjeg rivala, ali i bolji međusobni skor, budući da je slavio dva puta, a da je jedan meč završen neriješeno.

Seltik

Rendžers je u Old Firmu posljednji put slavio prošle godine u polufinalu Kupa kada je bilo 2:1 nakon produžetka. A u ligi je Rendžers posljednji put pobijedio krajem avgusta 2021. godine.

Seltik

A da će "policajci" i danas teško do pobjede bilo je jasno u 26. minutu kada je Furuhaši matirao Mekgregora.

Do odlaska na odmor gosti su izjednačili, a gol je postigao Tavernije iz slobodnog udarca.

U nastavku je Furuhaši postigao još jedan gol, potom se u listu strijelaca upisao Žota, a poraz Rendžersa je ublažio Tavernije, drugim golom na utakmici.

Crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović u igru je ušao u 75. minutu.