Lacio leti ka Ligi šampiona: SMS i Zakanji kobni za Juve, asistencija sezone Luisa Alberta (VIDEO)

Serija A: Rimljani slavili u derbiju, Adam Marušić igrao cijeli meč

10119 pregleda 1 komentar(a)
Zakanji postiže gol za 2:1, Foto: Reuters

Lacio nije izgubio već dva mjeseca u Seriji A, situacija na tabeli jasno govori ko je druga najveća snaga italijanskog prvenstva ove sezone.

Rimljani su drugi na tabeli, iza nedodirljivog Napolija, a san o plasmanu u Ligu šampiona je mnogo realniji poslije pobjede nad Juventusom.

I to u kolu u kojem nisu slavili Milan, Inter i Atalanta...

"Nebesko-plavi" su slavili 2:1 na "Olimpiku" za velikih sedam bodova prednosti u odnosu na petoplasirane "nerazure".

Lacio je dobro osjetio snagu Juvea, ali je imao više klase u napadu u derbiju.

Prednost mu je donio Sergej Milinković Savić u 38. minutu kada je možda i faulirao Aleksa Sandra, ali VAR je potvrdio odluku glavnog sudije i priznao pogodak.

Već u 42. se Juventus vratio preko Adrijena Rabioa, a najljepši momenat utakmice se dogodio u 53. minutu.

Felipe Anderson je lako prošao Sandra, odigrao povratni pas do Luisa Alberta, a ovaj šmekerski - potpuno neočekivano za Huana Kvadrada - loptu štiklom sproveo do Matije Zakanjija.

Odlični napadač nije želio da pokvari asistenciju sezone, zatresao je mrežu i lansirao Lacio ka trijumfu...

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je odigrao cijeli meč na poziciji desnog beka.

Juve, koji je nedavno kažnjen sa 15 bodova, na minus osam je od četvrtoplasiranog Milana.