Magija Čukvuezea na „Bernabeuu”, Viljareal zabrinuo Real pred duel sa Čelsijem

Nigerijac dao dva fenomenalna gola i bio ključan za treći u senzacionalnoj pobjedi Viljareala u Madridu (3:2)

12003 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje Samuela Čukvuezea i saigrača nakon trećeg gola, Foto: REUTERS/Isabel Infantes

Četiri dana pred duel sa Čelsijem na „Santjago Bernabeuu” u četvrtfinalu Lige šampiona, Real Madrid je doživio šamar na domaćem terenu.

„Kraljevski klub” je dva puta vodio, ali je Viljareal na krilima izuzetno raspoloženog Samuela Čukvuezea stigao do zaslužene pobjede - 3:2.

Madriđani, koji su igrali u kombinovanom sastavu, poveli su u 16. minutu autogolom Paua Toresa.

„Žuta podmornica” je tada zaigrala sjajno, Tibo Kurtoa je nekoliko puta spasao „merengese”, ali nije mogao ništa u 39. minutu, kada je Čukvueze sjajno izbacio Naća Fernandesa i pogodio mrežu.

Real je ponovo poveo u 48. minutu golom Vinisijusa Žuniora, ali je Čukvueze u 70. minutu opet napravio pometnju, a Hose Morales iz drugog pokušaja izjednačio.

I onda magija Nigerijca - u 80. minutu je povukao loptu sa desne strane i lijevom nogom pogodio dalji ugao Kurtoinog gola.

Real je ovim porazom praktično i teoretski prepustio titulu Barseloni, koja bi u ponedjeljak pobjedom nad Đironom mogla da ode na plus 15 na 10 kola do kraja.